27 Mayıs Çarşamba 2020

15 Temmuz Şehitler Köprüsü anma programları için kapatılıyor

15 Temmuz Şehitler Köprüsü anma programları için yarın saat 14.00 itibarıyla araç trafiğine kapatılacak. İETT etkinlik alanına ücretsiz ring seferleri sağlayacak. Anma programı için 12 dev LED ekran ve 7 tane ses kulesi kullanılacak. Dün akşam saatlerinde anma programı için sahne kurulumuna ve peyzaj çalışmalarına başlandı.


2016 yılında Temmuz ayının 15. günü terörist FETÖ terör örgütünün yapmaya çalıştığı hain darbe girişimini milletin gücü engellemişti. O gün tankları, polis arabalarını kendisi kullanan millet kendine ait ruhsatlı silahları ile ülkeyi savunmaya çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Türkiye tarihindeki darbelerde ülkenin başlarındaki isimler gibi kaçmak yerine, darbenin en kuvvetli olduğu yer olan İstanbul’a gelmişti. Havada onlarca savaş uçağı var iken kendisi hiçbir savunması olmadan İstanbul’a ayak basmış ve millet ile darbeyi engellemişti. En çok şehit verilen yerlerden birisi ise o zamanlar ismi Boğaziçi Köprüsü olan ve şimdiki adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olan yerde verilmişti.

İSTANBUL VALİSİ KÖPRÜNÜN KAPANACAĞINI AÇIKLADI

Anma programları sebebiyle İstanbul Valisi Vasip Şahin, 15 Temmuz Anma Programları nedeniyle ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ için yarın saat 14.00’te trafiğe kapatılacağı uyarısını yaptı. Bu uyarılardan hemen sonra ise elbette vatandaşın yarın öğleden sonra diğer köprüleri kullanacağı yada yüzyılın eseri Avrasya Tüneli’nden geçecekleri belli olmuş oldu. Şehitler Köprüsü anma programlarını bitişine kadar kapalı kalacak ve aynı zamanda programa birçok devlet adamı katılacak. Anma programlarına katılacak ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne ayak basacak isimler arasında bütün bakanların ve TBMM başkanı Binali Yıldırım’ın olması bekleniyor.

Yukarıda gördüğünüz üzere dün akşam saatlerinde anma programı için sahne kurulumu yapılmaya başlandı. Aynı zamanda Şehitler Abidesi yanında yer alan Şehitler Müzesi inşası halen devam ediyor. Görevlilerin peyzaj çalışmaları ve 12 dev LED ekranlı, 7 kademe ses kuleli sahne inşası başka bir ekip tarafından yapılıyor. Ayrıca yeni gelen bilgiye göre bugüne özel olarak İBB tarafından görevlendirilen 10 bine yakın görevlinin 15 Temmuz temalı üniforma giyeceği açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kız babası tarafından hadım edilen tacizciye kelepçe vuruldu

Ankara'nın Demetevler ilçesinde küçük bir kızı markette taciz ettiği iddia edilen adamın cinsel organından ve kasıklarından defalarca bıçaklandığı ortaya çıktı. Güvenlik kameralarını inceleyen emniyet güçleri fiziksel olarak defalarca tacizde bulunan ve tam anlamıyla hadım edilen adamı hapse attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir