2018 yılında Chromebook kullanımı Google’ı sevindirecek

2018 yılında Chromebook kullanımı artacak çünkü Google Snapdragon tarafından üretilen yeni işlemcilere sahip olacak. Snapdragon 845 işlemcisinin gücü artık direkt olarak cihaza yansıyacak.


Qualcomm Snapdragon 845 işlemcileri tanıtıldığı günden bu yana markaların ilgisini çekiyor. Birçok marka bu işlemcileri kullanmak için ttam anlamıyla gün sayıyor. 2018 model amiral gemisi Android akıllı telefonlar ve sürekli bağlı kişisel bilgisayarların yanında yeni Chromebook modellerinde de göreceğiz gibi duruyor. Üst seviye bir Chromebook geliyor ki bu durum yüzünden artık sizde oldukça ileri seviye cihazlara karşı bir hareket yapabilirsiniz. Chromebook Pixel farklı bir isim ve stylus kalem desteği ile dönüş yapacak gibi gözüküyor. Google Pixelbook olarak anılan üst seviye Chromebook modeli gerektiğinde tablet işlevi de görebilecek.Pixel 2, yepyeni bir özellikle geliyor!Google Pixelbook neler sunacak?Droid Life tarafından ortaya çıkartılan Google Pixelbook modelinin sadece gümüş renk seçeneğine sahip olacağı ifade ediliyor. 

CHROMEBOOK YENİ YILDA SNAPDRAGON 845 KULLANACAK

Android ile çalışan akıllı telefonlar ve Windows ile çalışan sürekli bağlı PC modellerinden farklı olarak Chromebook serisi Chrome OS üzerinde çalışıyor. Chrome OS kodlarını inceleyen XDA Developers, gücünü Snapdragon işlemcilerden alan Google dizüstü modelleri hakkında yeni ipuçları elde etmiş durumda. Kodlarda dikkat çeken bilgilerden birisi olarak Cheza adı verilen yeni kart göze çapıyor. Bu kartın gücünü Snapdragon 845 işlemciden alan bir referans cihaz için kart şablonu olduğu ifade ediliyor ki bu durum herkes tarafından kıskanılan bir şey oluyor. Bu anlamda çipin hem performans hem de güç tüketimi olarak seriye büyük katkı sağlayacağını söylemek mümkün. Tabii bu geçiş sürecinde sürücülerin en düzgün şekilde çalışmasını sağlamak gerekiyor. Geçtiğimiz yıl eski Google çalışanları, Qualcomm’un açık kaynaklı olmama ve gömülü aygıtlar için Linux desteği sağlayan sürücüler konusunda isteksizliğini hedef göstermişti. Öte yandan sorunların çözülmekte olduğu aşikar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AK Parti beklenilen bedelli askerlik açıklamasına sonunda yaptı

Bedelli askerlik ile ilgili beklenilen gelişme sonunda yaşandı. CNN Türk programında bedelli askerlik ile ilgili sorulara çok net cevaplar veren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın son 3-4 yıldır operasyonlara sadece profesyonel askerlerin gittiğini açıkladı. Bedelli askerlikte kalıcı bir çözüm için çalışmaların yapıldığı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir