27 Mayıs Çarşamba 2020

2018 yılında petrol rezervleri fazla olan ülkeler önlem alacak!

Dünyanın dört bir yanından fışkıran petrolde en zengin ülkeler bu yıl için belli oldu. Ülkelerin 2018 petrol rezervleri açıklandı ve ilk sırada tahmin bile edemeyeceğiniz bir ülke yer aldı.


Geçtiğimiz 2017 yılında birçok iddiaya ortaya atılmış ve içerisinde bulunduğumuz 2017 yılında elektrikli arabaların yaygın hale geleceği ve petrolün tamamen yasaklanacağı gibi haberler ortaya çıkmıştı. Gelip görün ki henüz böyle bir şey olmadı ve aksine elektrikli arabaların yaygınlaşmasını bir yana bırakın markaların yaptığı elektrikli araba imalatı bile yoktur. Elbette Elon Musk ve diğer şirketler elektrikli araba üretmeye devam ediyorlar ama zaten bu bahsettiğimiz elektrikli araba girişimci on yıllardır elektrikli araba üretimi yapıyorlar. Petrol rezervi en çok ülkeler arasında oldukça ucuz yakıt satan Amerika’nın olmadığını en başta söyleyelim.

PETROL REZERVİ EN ÇOK OLAN ÜLKEYE ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ!

Venezuela bu yıl petrol rezervi olan ülkeler arasında en üst sırada geliyor. Bazılarınız bu ülkenin ismini bile ilk defa duydular ama buradaki asıl sorun ülkenin sömürülmesinden kaynaklanıyor. Dünyanın petrol zengini olan ülkesinin aslında ekonomide çok iyi bir ülke olması ve insanlarının çok özel insanlar olması gereken bir ülkedir. Bugün insanlar nasıl Amerika’da yada herhangi bir Amerika ülkesinde yaşamak istiyorsa, Venezuela hayal edilen ve yaşanmak istenen bir ülke konumunda olmalıdır. Suudi Arabistan yine petrol zenginleri ülkeler arasında ikinci sırada geliyor ve üçüncülüğü ise Kanada kaptı. Bu 3 ülkede yaşamak bir ayrıcalık olsa gerek diye düşünüyoruz.

SINIRLARIMIZDA PETROL KRALLIĞI YAŞANIYOR

Ülkemizin dört bir yanında petrol rezervi olduğunu çok iyi biliyoruz. Özellikle Irak ve Suriye sınırlarındaki yerlerdeki petrol rezervlerinin bizleri ilk 10 arasına sokacağını bile düşünüyoruz ama maalesef ülkemizde petrol arama ve çıkarma konusunda yeterli bir istek yok. 100 yıllık anlaşmalar ve uluslararası kanun sebebiyle de petrol araştırması yapamıyoruz. Libya, Irak, İran, Kazakistan gibi bize yakın olan ülkeler petrol zenginleri arasında ilk 10’da yer alıyorlar ama maalesef bizlere hiçbir şekilde ayrıcalık tanınmıyor. Bu bahsettiğimiz ülkelerin bu yıl büyük önlemler alacağını düşünüyoruz çünkü gelecek yıllarda dünyada petrol sorununun yaşanacağını ve bu yüzden yeni savaşların başlayacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Youtuber Hayrettin dünya kupasını şakaya aldı

Ünlü televizyoncu ve Youtuber Hayrettin'in son videoları Rusya'dan gelmeye devam ediyor. Son videosunda dünya kupasının oynandığı Rusya'dan bir şaka yine Türk izleyiciler ile buluştu. Hayrettin'in Rusya'da çektiği bir önceki şaka videosu milyonlarca izlenme oranına ulaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir