27 Mayıs Çarşamba 2020

Adobe Photoshop bilgisayar sürümü iPad için geliyor!

Adobe Photoshop dünya üzerinde kurumsal ve bireysel müşterilerden tarafından beğenilerek kullanılan bir uygulama haline geldi. Değerine değer katmak isteyen Adobe şirketinin Photoshop uygulaması tam sürüm haliyle artık iPad’lerde kullanılacak. Apple ile işbirliği yapan Adobe’nin uygulamaları artık tabletlerde de tam sürüm halinde kullanılacak.


Adobe şirketinin uzun zamandır ürettiği programlara yaptığı güncellemeler ile gündeme gelmesi elbette yazılımcıları ve uygulamaları kullananları çok sevindiriyor. Son zamanlarda Adobe’nin üstünde durduğu uygulamalar Photoshop oldu. Hatta gelirinin çok büyük bir kısmını Photoshop ve yine bu programa sunduğu ek hizmetlerle sağlayan Adobe şirketinin yeni bir projesi gündeme geldi. Apple ürünlerine gelen zam şuan için en çok konuşulan konulardan bir tanesi olsa bile burada ele alınması gereken noktalardan birisi aslında kullanıcı deneyimi olmalıdır. Adobe Photoshop artık iPad’ler için tam sürüm halinde gelecek. Üstelik Apple Pencil ile kullanılacak yeni iPad’ler çok daha modern bir yapıya sahip olacağı için yeni Adobe Photoshop sürümü artık Apple marka tabletlerde kullanılabilir bir hale gelecek.

İPAD PRO’NUN GÜÇLÜ İŞLEMCİSİYLE TASARIM YAPMAK ÇOK KOLAY!

Adobe Photoshop bir tasarım uygulamasıdır evet ama Apple tarafından üretilen iPad pro büyük ekranı ve güçlü işlemcisi ile genelde tasarımcıların ve iş adamlarının tercihi oluyor. Haliyle yeni bir iPad satın alan insanların eğer iPad Pro satın alınıyorsa genelde Apple Pencil satın aldığı da çok net bir şekilde görülüyor. Yani insanlar aldıkları güçlü işlemciye sahip iPad Pro ile tasarım yapmak istiyorlar. Bu sebeple tam sürüm Adobe Photoshop için iPad Pro en iyi tercih olacaktır.

EKİM AYI VE SONRASI İŞARET GÖSTERİLDİ

Adobe şirketinde üst düzey yöneticilerden olan Scott Belsky konu ile ilgili olarak Ekim ayını işaret etti. iPad için tam sürüm Photoshop uygulamasının Ekim ayında yada sonrasında çıkacağı artık belli oldu. Şirketler ve özellikle bireysel kullanıcılar artık bilgisayar yerine mobil cihazları ve tabletleri yanlarında taşımaya başladılar. Yıllık milyarlarca dolar kazanan bir şirket bu durumu ciddiye alarak tabletlere önem vermeye başladı. Apple ile birlikte çalışacak olan Adobe’nin diğer ürünlerini de tabletlerde göreceğimiz günler gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung pazar payını güçlendirmek için 14 yeni model üzerinde çalışıyor

Samsung’un Çin pazarında ki mücadelesi oldukça kızışmış durumda. Diğer rakipler ile mücadele etmesi oldukça güçleşti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir