30 Mayıs Cumartesi 2020

Ahmet Davutoğlu’nın yeni kuracağı partinin kurucular listesi ortaya çıktı

Ahmet Davutoğlu’nun kurması beklenen partinin kurucular listesi belli oldu.


Ahmet Davutoğlu'nın yeni kuracağı partinin kurucular listesi ortaya çıktı
Ahmet Davutoğlu'nın yeni kuracağı partinin kurucular listesi ortaya çıktı

Ahmet Davutoğlu, bir süredir konuşulan yeni partisini kuruyor. ay sonun kadar tüm işlemlerin tamamlanması ve kuruluş dilekçesinin iç işleri bakanlığına verilmesi bekleniliyor.

Kurulacak olan bu yeni partinin genel başkanı Ahmet Davutoğlu olacak. Aynı zamanda partinin kurucular listesi de belli oldu. Bu listede yaklaşık 70 kişi bulunuyor.

LİSTEDE DİKKAT ÇEKEN İSİMLER VAR

Listede bir çok dikkat çeken isim bulunuyor. Bu isimler arasında eski BDP milletvekili Ufuk Uras, eski CHP’li emekli müftü İhsan Özkes ve gazeteci Etyen Mahçupyan  isimleri dikkat çekiyor.

LİSTEDE BULUNAN TÜM İSİMLER

Ahmet Davutoğlu’na yakınlığı ile bilinen kişiler tarafından paylaşılan bilgiye göre kurucular listesi şu şekilde olacak; “Yaşar Bozkurt, Şule Tunalı, Metin Bulduk, Feridun Bilgin, Yeşim Karadağ, Ufuk Uras, İsmail Müftüoğlu, Ali Sarıkaya, Ahmet Çakar, Zafer Gül, Ömer Ünal, İbrahim Turhan, Feramuz Üstün, Cemalettin Kani Torun, Cuma İçten, Talha Erol Durmaz, Coşkun Çakır, Selçuk Özdağ, Abdullah Başçı, Kemal Atmaca, Ahmet Akçay, Abdullah Yeşil, Ayhan Sefer Üstün, Mustafa Öztürk, Bayram Zilan, Etyen Mahçupyan, Hacı Bilal Aslan, Namık Ergün, Hüseyin Gürsoy, Yavuz Cengiz, Diyadin Uçar, Özlem Albayrak, Fatma Yavuz, Selim Temurci, Kerim Özkul, Dalyan Karadaş, Münire Karacan, İrfan Karataş, Ahmet Çelik, Yavuz Bayraktar, Namık Ergün, İhsan Özkes, Cihan Öztunç, Sedat Çakıroğlu, Uğur Kaleli, Mustafa Baloğlu, Hasan Hüseyin Bozok, Yeşim Karadağ, Ali Rıza Alaboyun, Nedim Yamalı, Musa Arat, Aydın Altaç, Timuçin Oğuz, Seyfettin Bilen, Mehmet Ali Pulcu, Cesim Gökçe, Rumi Bekiroğlu, İslam Meral, Yılmaz Erten, Osman Sert, Fırat Özkan, Yavuz Değirmenci, Aynur Algül, Recep Nişancı, Cemile Bayraktar, Tarık Güneş, Abdurrahman Dimez.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beştepe etkinliği için CHP’ye davetiye gönderildi

Bugün Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tarihi bir olaya imza atıldı. Neredeyse 1 asırdır devam eden yönetim biçimine veda edildi ve yeni bir tören ile yeni bir sisteme geçildi. Bu törene ise Cumhurbaşkanı'nın bizzat davet ettiği Muharrem ince Kemal Kılıçdaroğlu katılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir