25 Mayıs Pazartesi 2020

AK Parti beklenilen bedelli askerlik açıklamasına sonunda yaptı

Bedelli askerlik ile ilgili beklenilen gelişme sonunda yaşandı. CNN Türk programında bedelli askerlik ile ilgili sorulara çok net cevaplar veren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın son 3-4 yıldır operasyonlara sadece profesyonel askerlerin gittiğini açıkladı. Bedelli askerlikte kalıcı bir çözüm için çalışmaların yapıldığı söyleniyor.


Seçimden önce gündeme gelen ve yaklaşık olarak 5 milyona yakın genci yakından ilgilendiren bedelli askerlik açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan tarafından canlı yayında yapıldı. Bedelli askerlik için birçok iddia ortaya atılmıştı ama biz tekrar devleti yönetme yetkisine sahip olacak hükumetten bir cevap bekliyoruz. Seçimden önce vaatler arasında bulunan bedelli askerlik için çalışmaların başladığı ve bu yıl içerisinde sonuca varılacağı söylenilen bilgiler arasında yer alıyor. Seçimin hemen bitiminde bu yıl içerisinde verilen sözlerin uygulanacağı söylenmişti ve Ekim yada Kasım ayında bedelli askerlik için her türlü detayın açıklanacağı tahmin ediliyor.

OHAL KALKACAK VE BEDELLİ ASKERLİK GELECEK

Bülent Turan’ın katıldığı canlı yayında kendisine bedelli askerlik ile ilgili sorular soruldu. Sorulara oldukça net cevaplar veren Turan’ın kesin sonuca Ekim ayında varılacağı en çok üstünde duran cevapları arasında oldu. Bedelli askerlik için 5 milyondan fazla gencin haber beklediği ama Genelkurmay tarafından talep edilen sayının 300 bin olduğu söylendi. Yani yıllık olarak 300 bin kişinin bedelli askerlikten faydalanacağı söz konusu ama elbette Turan’ın açıklamalarına göre bu konu hakkında çok ciddi çalışmalar yapılıyor ve çalışmalar ile kalıcı bir çözüme ulaşılacak.

KISMEN PROFESYONEL ASKERLİĞE GEÇİŞ YAPILDI

CNN Türk canlı yayınında oldukça ciddi bir konuya değinen Turan kısmen de olsa profesyonel askerliğe geçiş yapıldığını söyledi. 3 veya 4 yıldır hiçbir er rütbesindeki askerliğin operasyonlara gitmediği ve operasyonlara gidenlerin sadece yüksek rütbeli ve profesyonel askerler olduğa vurgu yapan Bülent Turan’ın bedelli askerlik yerine daha köklü bir değişikliğe gidileceği gençlerin merakını artıracak. Açıklamaları göz önünde bulundurduğumuzda en erken Ekim ayında ve en geç Kasım ayında bedelli askerlik ile ilgili gelişmelerin yaşanacağını çok net bir şekilde göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kız babası tarafından hadım edilen tacizciye kelepçe vuruldu

Ankara'nın Demetevler ilçesinde küçük bir kızı markette taciz ettiği iddia edilen adamın cinsel organından ve kasıklarından defalarca bıçaklandığı ortaya çıktı. Güvenlik kameralarını inceleyen emniyet güçleri fiziksel olarak defalarca tacizde bulunan ve tam anlamıyla hadım edilen adamı hapse attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir