Apple nefret edilen çentiği dünya harikası olarak gösterdi

Apple’ın yeni amiral gemisi İphone X ile birlikte ortaya çıkan yeni tasarım insanların ilgisini çekti. Vatandaş genelde İphone X özelliklerini seviyor ama çentikten pek hoşlanmıyordu. Apple ise çentiğin bir dünya harikasın olduğunu söyledi.


Çok yoğun Ar-Ge çalışmaları ile ortaya çıkarılan iPhone X modeli için Apple’ın övgüleri bir türlü bitmke bilmiyor. Apple'ın yeni nesil tasarım anlayışı ile ortaya çıkan İphone X firma tarafından abartılıyor ama kullanıcılar pek fazla ciddi almıyorlar. Firma şimdi de çentik tasarımının neden önemli olduğunu açıkladı. Apple’ın yeni gözdesi iPhone X ile teknoloji jargonuna yeni bir kelime daha katıldı. O da elbette çentik. iPhone X ekranının üst kısmında bileşenler için ayrılan kısmı nitelendiren çentik, Apple’ın en çok gurur duyduğu yeniliklerden birisi. Bir demeçte konuşan Apple başkan yardımcısı Greg Joswiak, çentiğin teknoloji dünyasında bugüne kadar geliştirilen en iyi parça olduğunu iddia etti. 

İPHONE X AR-GE ÇALIŞMALARINA DİKKAT VERİLİYOR

Joswiak, çentik kısmına TrueDepth kamerası da dahil bileşenlerin yerleştirilmesi işleminin çok zor olduğunu ve inanılmaz bir iş başardıklarını ifade ediyor. Zaten TrueDepth kameranın üretimi konusundaki sıkıntılar herkesin malumu. Bu bakımdan çentik kısmına Apple’ın çok yoğun bir Ar-Ge harcadığını belirtmek yanlış olmaz. Joswiak ayrıca bir şeyi ilk yapmanın değil bir şeyi ilk kez fantastik hale getirmenin önemli olduğunu sözlerine ekliyor. Diğer taraftan çentik tasarımının akıllı telefon pazarında yeni bir trendi başlattığını görmezden gelmek de yanlış olur. İlk başlarda çok eleştirilen çentik tasarımı bugün farklılaşma ikonlarından birisi haline geldi. Google Play mağazasında çentik tasarımlı yüzlerce ana ekran uygulaması var. Gelecek yıl Xiaomi ve Huawei’nin çentik tasarımında telefonlara yer vermeyi planladığı da sıkça gündeme geliyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir