1 Haziran Pazartesi 2020

Apple TV ile Chromecast tekrardan Amazon deposuna giriyor

Amazon, Google ve Apple ile arayı bozmak için çok çabalamış ve uzun bir zaman önce bunu başarmıştı. Aradaki mesafeyi kısaltmak için mi yoksa ürünlere ilgi olduğu için mi bilinmez ama Apple TV ve Chromecast artık Amazon’da satılıyor.


Amazon ile Google arasındaki gerilimde geçtiğimiz hafta somut şeyler yaşanmıştı. Bu hafta tarafımıza ulaşan haberle birlikte suların durulmaya başladığını gördük. Gerçekten şok geçiriyoruz ve bu haberi size sunmak içinn sabah erken kalktık.. Amazon, iki yıllık bir sürenin ardından Apple’ın yayın cihazı olan Apple TV’yi ve Google’ın yayın cihazı olan Chromecast’ı çevrimiçi olarak satışa sunacak. Amazon her iki cihazı da ürün listelerine eklemiş durumda. Ancak şu an için siparişlere açmış değil. Başka bir deyişle ele almak gerekirse bir Amazon sözcüsü gönderdiği e-postada, Apple TV ve Chromecast’ın Amazon’da satışa çıkacağını net bir şekilde doğruladı.

Hem Apple TV hem de Chromecast, 2015 yılında Amazon’da satıştan kaldırılmıştı. Apple TV için gerekçe, Apple’ın Amazon Prime Video içeriklerinin Apple TV üzerinden izlenmesi için uygun bir yol sunmamasıydı. Fakat bu sorun ilerleyen süreçte Apple TV için Prime Video uygulaması yayınlanmasıyla çözüldü.Google Chromecast için ise durumlar biraz daha karışık. İlk sorun, Amazon Video’nun hala Chromecast desteği sunmuyor olması. İkinci sorun ise Google ile Amazon arasındaki kavga. Google, Amazon’a Chromecast’ı desteklemediği ve yan kuruluşu olan Nest’te Google markalı ürünleri satmayı reddettiği için kızgın.

Google son olarak Amazon’un yayın aygıtları olan Echo Show ve Fire TV’de YouTube erişimini engelleyeceğini açıklayarak oldukça agresif bir hamle gerçekleştirmişti. İki şirket de bu gelişmeler sonucunda kullanıcıların bu gerilimden en hafif şekilde etkilenmesi için en kısa sürede anlaşma sağlayacaklarını açıklamıştı. Amazon’un yeniden Google Chromecast’ı ürün listelerinde yayınlaması, perakende devinin Google ile arasındaki buzları eritme çabası olabilir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir