25 Mayıs Pazartesi 2020

Beştepe etkinliği için CHP’ye davetiye gönderildi

Bugün Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tarihi bir olaya imza atıldı. Neredeyse 1 asırdır devam eden yönetim biçimine veda edildi ve yeni bir tören ile yeni bir sisteme geçildi. Bu törene ise Cumhurbaşkanı’nın bizzat davet ettiği Muharrem ince Kemal Kılıçdaroğlu katılmadı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Külliye’de yapacağı yemin töreni sonrası 2. tören durağı için CHP’nin önde gelen isimlerinden birisi olan Muharrem ince ve Kemal Kılıçdaroğlu’na davet gönderildi. Bugün Türkiye için büyük gün çünkü neredeyse 1 asırdır kullanılan yönetim sistemi olan parlamenter sisteme veda ediliyor ve yeni bir sisteme geçiliyor. Bu sistemin ismi ise daha önce söylediğimiz gibi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oldu. Yeni Hükümet sistemi için kabineler belli değil ki henüz yardımcılar bile belli olmadı. Gelecek günlerde konuyla ilgili olarak detayların açıklanması bekleniyor ama hepsinden önce bugün saat 17.00 itibarıyla Beştepe’de Külliye’de yapılacak tören başlamış olacak.

İNCE VE KILIÇDAROĞLU’NA DAVETİYELER AYRI AYRI GÖNDERİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı törene CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dışında Muharrem İnce’yi de çağırması elbette bizleri şaşırtan bir durum oldu. Davetiyelerin her iki isme ayrı ayrı gönderildiği ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre ise davetiyeye olumlu bir yanıt gelmediği belirtiliyor ki zaten her iki isminde törende olmadığı dikkat çekmişti. İYİ Parti’den isimlerinde törende olmadığı söylendi. Tören saat 16.30 itibarıyla başladı ve halen tören alanının dolu olduğu biliniyor. Beştepe ve Ankara böylece tarihi bir olaya tanıklık etmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

‘Hayatını Kaybeden ÖSO’cuların Ailelerine Vatandaşlık ile Ev Sözü Verildi’ iddiaları meclisi karıştırdı

Reuters haber ajansı, Suriye'de hayatını kaybeden ÖSO militanlarının aileleri ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda ailelerin söyledikleri gündemi sarstı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir