29 Ağustos Perşembe 2019

Binali Yıldırım, seçim sonrası Çankaya Köşkü’nü boşaltacağı hakkında çıkan haberlere Cevap verdi

İzmir Milletvekili ve Eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım, seçimlerden sonra ilk işinin Çankaya Köşkü’nü boşaltacağı konusunda çıkan haberler hakkında açıklama yaptı.


Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından Çankaya Köşkü’nü boşaltacağı hakkında çıkan haberleri yalanladı. Kendisinin hiçbir zaman Çankaya Köşkün’de oturmadığını dile getirdi.

Binali Yıldırım, başbakanlık yaptığı sürede bile Çankaya Köşkü’nü kullanmadığını bu zaman zarfında Başbakanlık Resmi Konutu’nu kullandığını dile getirdi.

Binali Yıldırım, ortaya çıkan bu haberlerin gerçek olmadığını yayınladığı bir yazılı açıklama ile bildirdi.

Binali Yıldırım’ın yaptığı yazılı açıklama şu şekilde: “Binali Yıldırım hiçbir zaman Çankaya Köşkü’nde oturmamıştır. Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı görevleri süresince Başbakanlık Resmi Konutu’nu kullanmıştır. Meclis Başkanlığı görevinden ayrıldıktan sonra Resmi Konutu hiçbir şekilde kullanmamıştır. Gerçek bundan ibarettir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm öğrencilerin beklediği KYK yurt başvuruları başladı! KYK Yurt başvuruları nasıl yapılır?

YKS tercihlerinin sonuçlarının açıklanmasının ardından en çok merak edilen konulardan biride yurt başvuruları ne zaman başlıyor oldu. YKS Yurt başvuruları 19 Ağustos tarihi itibariyle başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir