22 Şubat Cumartesi 2020

Birçok Galaxy modeli için güncelleme kapıya dayandı

Samsung güncellemesi geldiğinde biz bile haber yaparken oldukça mutlu oluyoruz. Yabancı ajanslardan aldığımız bilgiye göre Samsung’un birçok modeli için güncelleme geldi.


Samsung son zamanlarda yeni tanıtacağı ve tasarım anlamında oldukça büyük fark yarayacak Galaxy S9 ve S9 Plus model akıllı telefonlarıyla dikkat çekse de firmadan gelen yeni bilgilerde Galaxy S8+/S8+ ve Note 5 için yeni bir güncelleme yayınlandığı yer alıyor. Samsung güncellemesi ile kullanıcılara Aralık ayı Android sürüm hata düzeltmeleri sunuyor. Android uygulamalarında tespit edilen Loapi adlı kripto madencilik odaklı zararlı yazılım, cihazlara fiziksel zarar verecek kadar büyük tehlike taşıdığı geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

Yeni yayınlanan güncelleme aynı zamanda güvenlik eksikliklerini de kapatıyor. Şuan da Galaxy S8 ve S8+ modelleri için gelen güncelleme Güney Kore ve ABD kullanıcıları için yayınlanmış durumda. Galaxy Note 5 tarafında ise ülkemiz için büyük bir güncelleme yayınlanmış durumda.Ayrıca şirket sadece Galaxy S8 ve S8+ için yeni bir güncelleme sunmuş değil bununla birlikte Galaxy Note 5 modelini de unutmayarak ona da Android sürüm hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemesi yayınladı. Ülkemizde Galaxy Note 5 için sunulan bu güncellemenin boyutu 278,95 MB. Cihaz kararlılık geliştirmeleri ve böcek onarımları, performans iyileştirmeleri ile birlikte hava durumu widgeti yenilendi.

Samsung’un yeni nesil modellerinde yer verdiği hava durumu widgetini Galaxy Note 5 modeline de sunan Samsung, bu hareketiyle Android Oreo güncellemesinin gelebileceğine bir işaret vermiş oldu. Hatırladığınız üzere geçtiğimiz ayarlarda ortaya çıkan raporlarda Samsung’un Galaxy S6 ailesi ve Galaxy Note 5 modellerine Android Oreo güncellemesini vereceği iddia edilmişti. Ancak bu konu hakkında Samsung’un hala resmi bir açıklaması bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir