Bitcoin cüzdan uygulamalarının sahtesine dikkat edin!

Bitcoin cüzdan uygulamalarının sahtesi artık tehlike saçıyor. Sadece internet siteleri değil, mobil uygulamalarda Bitcoin ticaretinde bir hayli tehlike saçıyor. Detayları okumadan güne başlamayın


Google Play Store, Android ekosisteminin kalbi olmasına rağmen güvenlik problemlerinden bir türlü kurtulabilmiş değil. Geçtiğimiz günlerde tespit edilen 3 sahte bitcoin cüzdan uygulaması, Android kullanıcılarını çok gariptir ama bu durum hepimizi bir hayli tedirgin ediyor. Lookout isimli güvenlik firması bünyesinde çalışan güvenlik araştırmacıları tarafından tespit edilen üç sahte bitcoin cüzdan uygulaması 20.000 kereden fazla indirilmiştir. Bitcoin mining, Blockchain Bitcoin Wallet – Fingerprint ve Fast Bitcoin Wallet isimli bu üç uygulama Google‘a bildirilmesinin ardından hızlıca Google Play Store üzerinden kaldırıldı ama elbette bazı insanların bu uygulamaları kullanıldığı sanılıyor. 

Geçtiğimiz haftalarda App Store‘da sahte ethereum cüzdanı uygulaması tespit edilmiş ve Apple tarafından marketten kaldırılmıştı. Tahmini olarak 3.000 kullanıcının indirdiği uygulama, ethereum çalıyordu. Bitcoin ve diğer kripto paraların popülerleşmeye başladığı günlerde bu tarz sahte uygulamalar tüm kripto paralarınızın çalınmasına neden olabilir. Bu nedenle mobil cüzdan kullanmak istiyorsanız, güvenilir ve bilinen mobil cüzdanlardan şaşmayın. Bu haberler birlikte aslında Bitcoin ticaretinde insanların ne kadar ilgisiz ve bilgisiz olduklarını konuştuk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Liverpool niyeti bozdu! Vida için teklif üstüne teklif geliyor!

Rusya'da yapılan dünya kupasında üstün performansı ve saha performansı ile gözleri şaşı eden Hırvat futbolcu Vida'nın değeri yaptığı her maçta yükseliyor. Beşiktaş forması giyen Vida için İngiltere'den teklif üstüne teklif gelmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir