29 Ağustos Perşembe 2019

Cengiz Sezici öldü mü? Cengiz Sezici kimdir?

Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Cengiz Sezici nefes darlı probleminden dolayı hayatını kaybetti.


Son olarak söz Dizisinde kendisini izlediğimi ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Cengiz Sezici hayatını kaybetti.

Ünlü oyuncu son olarak nefes darlı probleminden dolayı hastaneye kaldırılmıştı. Bu sabah saatlerinde ünlü oyuncudan kötü haber geldi. Yakınları ve sevdikleri çok üzüldü.

Oyuncunun çalıştığı ajansın sahibi Tümay Özokur “Nefes darlığı sorunu vardı. Dün gece hastaneye gitmiş ama bu sabah kaybettik” dedi.

CENGİZ SEZİCİ KİMDİR?

Kurtlar Vadisi Pusu, Kırık Kanatlar, Aşka Sürgün gibi pek çok dizinin de kadrosunda yer alan Cengiz Sezici, 1971 yılında tiyatro ile oyunculuğa ilk adımı atmıştı. Cengiz Sezici, 1998-2000 arası Show Tv ekranlarında yayınlanan yerli dizi Ayşecik’teki Çatal Niyazi karakteriyle ismini geniş bir kitleye duyurdu.

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Cengiz Sezici, 1950 yılında dünyaya geldi. 1971 yılında tiyatroya başlayan sanatçı, 1978’de sinema içinde yer aldı. AST gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Kış Çiçeği filmindeki performansıyla 33. Antalya Altın Portakal film festivali en iyi yardımcı erkek oyuncusu seçilmişti. 1998-2000 arası Show Tv ekranlarında yayınlanan yerli dizi Ayşecik’te canlandırdığı Çatal Niyazi karakteriyle sivrildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm öğrencilerin beklediği KYK yurt başvuruları başladı! KYK Yurt başvuruları nasıl yapılır?

YKS tercihlerinin sonuçlarının açıklanmasının ardından en çok merak edilen konulardan biride yurt başvuruları ne zaman başlıyor oldu. YKS Yurt başvuruları 19 Ağustos tarihi itibariyle başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir