Dünyadaki ilk 8K OLED Tv LG tarafından tanıtıldı

Televizyon piyasasının devlerinden biri olan LG gene bir ilke imza attı ve dünyadaki ilk 8K OLED Tv yi tanıttı. Bu şekilde gene televizyon sektöründe lider olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.


Dünyadaki ilk 8K OLED Tv LG tarafından Berlin’de IFA 2018 fuarında tanıtıldı. Televizyon 33 milyondan fazla piksele sahip. Bu sayede en iyi siyah ve en iyi kontrast oranını bizlere sunuyor. LG bu televizyon hakkında çok fazla bir bilgi vermekten kaçınıyor. Bu sayede premium televizyonlar alnında ki payını daha fazla arttırmayı planlıyorlar. Bu çıkarılan teknoloji ile büyük ölçekli tüketiciyi hedefliyorlar. Şuanda dünya piyasasında 8K teknolojisi henüz kullanılmıyor olasa da 2022 yılına kadar 5 milyondan fazla panelin 8K teknolojisi ile üretileceğini düşünüyorlar.

LCD ve OLED arasındaki farklar

Dünyada LCd panel alanında her ne kadar çok ilerlenmiş olsa da OLED teknolojisi panel çeşitleri arasında şuanda en çok tercih edilen panel türü olarak geçiyor. LCD paneller arkadan aydınlatma teknolojisi kullanırken, OLED teknolojisi ışığını kendisi üren milyonlarda led teknolojisinden oluşuyor. Bu sayede renkler hem daha canlı hemde çok daha doğal görünüyor. LG, OLED üretimi konusunda dünyada öncü bir firma olmakla kalmadı aynı zamanda bu teknolojiyi en iyi pazarlayan firma olarak da birinci sırada yerini aldı.

Kaynak:https://www.fonearena.com

LG tarafından tanıtımı yapılan 88 inc 8K OLED televizyon Berlin IFA 2018 de sergilenecek.

LG Yönetim kurulu başkanı Brian Kwon yeni çıkan bu teknoloji hakkında şunları söyledi;

LG’nin ilk 8K OLED TV’si, teknolojik başarının ve ekran teknolojisindeki bir sonraki evrimsel adımın zirvesidir. TV sektörünün yeniden şekillendirilmesinde 4K OLED önemli bir rol oynamıştır ve LG, 8K OLED’in aynı şeyi yapacağından emin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung pazar payını güçlendirmek için 14 yeni model üzerinde çalışıyor

Samsung’un Çin pazarında ki mücadelesi oldukça kızışmış durumda. Diğer rakipler ile mücadele etmesi oldukça güçleşti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir