29 Ağustos Perşembe 2019

Ethereum ani yükselişi düşüşe sebep oldu

Ethereum ani yükselişi yatırımcılarını şaşırttı ve bir anda düşüşe sebep oldu. Kripto paralara olan yatırım hızlanırken en çok değer gören madenlerden biri Ethereum oldu.


%13 oranında bir çakılma yaşamadan önce her şey çok iyi gidiyordu ama 749.85$ gibi bugüne kadarki en yüksek değerine ulaşan Ethereum, şu an itibariyle 690$’a yakın olarak, %1’lik bir düşüşle işlem görüyor ki bu yatırımcısını bir hayli kızdırıyor.

Coinmarketcap.com’a göre 64.858 milyar dolar piyasa değerine sahip olan kripto para Ethereum, bitcoin’den sonraki en büyük ikinci dijital para birimi olma özelliğini korumaya devam ediyor.

Bitcoin vadelerinin Pazar günü işlem görmeye başlaması sonrasında bir çok dijital para bu hafta ciddi yükselmeler kaydetmişlerdi. Bitcoin ve Ethereum, açılışla birlikte sırasıyla %23 ve %52 oranında değer kazandılar.

Bitcoin’in aksine Etherum’un dayalı olduğu blockchain (işlemlerin kontrolünün sağlandığı platform), ödeme ve para transferlerine ek olarak ‘akıllı sözleşmeler’ için de destek sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Muharrem İnce CHP’nin genel başkan koltuğuna oturmak istiyor

Muharrem İnce genel başkan koltuğuna oturmak istiyor. Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan İnce'nin sözleri dikkat çekti. Cumhurbaşkanı adayı olan ama başarılı bir sonuç alamayan İnce'nin CHP genel başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na "Ben genel başkan olayım, siz onursal başkan" çağrısı gündeme geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir