Ethereum ani yükselişi düşüşe sebep oldu

Ethereum ani yükselişi yatırımcılarını şaşırttı ve bir anda düşüşe sebep oldu. Kripto paralara olan yatırım hızlanırken en çok değer gören madenlerden biri Ethereum oldu.


%13 oranında bir çakılma yaşamadan önce her şey çok iyi gidiyordu ama 749.85$ gibi bugüne kadarki en yüksek değerine ulaşan Ethereum, şu an itibariyle 690$’a yakın olarak, %1’lik bir düşüşle işlem görüyor ki bu yatırımcısını bir hayli kızdırıyor.

Coinmarketcap.com’a göre 64.858 milyar dolar piyasa değerine sahip olan kripto para Ethereum, bitcoin’den sonraki en büyük ikinci dijital para birimi olma özelliğini korumaya devam ediyor.

Bitcoin vadelerinin Pazar günü işlem görmeye başlaması sonrasında bir çok dijital para bu hafta ciddi yükselmeler kaydetmişlerdi. Bitcoin ve Ethereum, açılışla birlikte sırasıyla %23 ve %52 oranında değer kazandılar.

Bitcoin’in aksine Etherum’un dayalı olduğu blockchain (işlemlerin kontrolünün sağlandığı platform), ödeme ve para transferlerine ek olarak ‘akıllı sözleşmeler’ için de destek sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

‘Hayatını Kaybeden ÖSO’cuların Ailelerine Vatandaşlık ile Ev Sözü Verildi’ iddiaları meclisi karıştırdı

Reuters haber ajansı, Suriye'de hayatını kaybeden ÖSO militanlarının aileleri ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda ailelerin söyledikleri gündemi sarstı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir