Facebook video izleme servisini tüm dünyaya açıyor

Son günlerde yaşadığı veri paylaşım skandalları yüzünden kullanımı hızla düşen facebook hız kesmeden güncellenmeye devam ediyor.


Facebook daha önce sadece ABD üzerinde kullanımına izin verdiği Facebook Watch özelliğini kısa bir süre önce tüm dünyada kullanıma açtı. Bu özellik daha önce instagram üzerinde kullanıma açılan IGTV özelliğine çok beziyor.  Eski popülaritesini yeniden kazanmak isteyen facebook sürekli olarak instagram gibi popüler platformların özelliklerini kopyalamaya  devam ediyor.

Bu gelen özellik sayesinde dünyanın her köşesinden içerik üreticilerin videolarını rahatlıkla izleyebileceğiz. Bu alanda sergilenecek videolar sizlerin ve arkadaşlarınızın en çok izlediği videolar arasından seçilecek. Bu güncellemenin instagram üzerinde kullanılan IGTV ye en çok benzeyen özelliği ise videoların kategorilere ayrılacak olması. Ve ayrıca üst seviyede tutulan güvenlik önlemleri ile istenmeyen videolardan ve içeriklerden de sizleri uzak tutacak.

İçerik üreticiler için yeni gelir kapısı geliyor

Bu yayınlanan güncelleme ile insanların facebook üzerinde daha fazla zaman geçirmesi hedefleniyor. Bu özellik sayesinde ABD üzerinde her ay 50 milyondan fazla kişi video izliyor ve facebook üzerinde vakit geçiriyor. Bu özellik aynı zamanda içerik üreticilerinde facebook üzerinden para kazanmalarını sağlayacak. Bu kazanç sistemi ile de facebook, youtube büyük bir rakip olacağa benziyor. Video içi reklam alanı henüz ülkemizde kullanılmamaktadır. Fakat en geç yıl sonu veya 2019 başlarına kadar bu özelliğin ülkemizde de kullanıma açılması planlanıyor. Bu konuda yeni bilgiler geldikçe sizlere iletmeye devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung pazar payını güçlendirmek için 14 yeni model üzerinde çalışıyor

Samsung’un Çin pazarında ki mücadelesi oldukça kızışmış durumda. Diğer rakipler ile mücadele etmesi oldukça güçleşti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir