FIFA 18 algoritmaları hile yapmayı alışkanlık haline getirdi!

FIFA 18 dünyanın beklediği bir oyundu ama piyasaya çıkan oyun sonucunda bazı yapay zeka sorunları gördük. Bu haberimizde FIFA 19 ile ilgili yorumlarımızı ve eleştirileri ele alıyoruz.


Geçtiğimiz senenin ortalarına doğru piyasay sürülen FIFA’lara nazaran pek çok sorunla birlikte çıkış yapan FIFA 18 baş belası bir hale gelmeye başladı. Oyuncuları çileden çıkartmaya devam eden sorunların ne zaman düzeleceği henüz belli olmadığı gibi güncellemenin ne zaman geleceği de bir hayli merak ediliyor. Rekabeti artırmak için her gün farklı zorlukları oyuna ekleyen EA Sports, oyuncuları iyiden iyiye çileden çıkarttı. Oyunda yapay zekaya karşı oynadıysanız muhakkak fark edeceğiniz bir şey var. FIFA 18’in yapay zekaları gerçekten kazanmak isterlerse bunu başarırlar. Momentum ismiyle anılan bir özellik yıllardan beri hayatlarımızda var, ancak bu olay ondan da öte. Momentum, oyun dinamiğine bağlı olarak zorluğun değişmesi olarak gösterilebilir. Yani, ilk yarı 4 gol atıp maçı garantilediğiniz maçların son 20 dakikasında 4 gol birden yemek gibi senaryolar bulunuyor. 

YAPAY ZEKA SORUNLARI FIFA 18 OYNANMAMASINA SEBEP OLUYOR

Böyle bir zorluğa girildiğinde takımınızdaki oyuncular oynamamaya başlıyor, kontrol ettiğiniz karakterlerin gücü 45’miş gibi davranıyor ve attığınız tüm toplar karşıdaki oyuncuların ayağına gidiyor. En profesyonel oyuncuların bile şikayet ettiği bu durum, oyunculardan gerçeklik hissini koparmış durumda. Topu rakibe kaptırabilirsiniz, ancak 5 dakika önce güzel güzel alanını savunan kendi takım oyuncunuzun hiçbir şey yokken rakip oyuncuyu geçirmesi oyunun bu konuda dengesizlik kurduğunu gösteriyor. Oyunun ilk çıktığı dönemlerde bazı oyuncular bu hilelerin videosunu çekerek herkese bu durumları kanıtlamıştı. Oyunun çıkışının ardından uzun bir süre geçtiği göz önüne alınırsa, EA bu durumu değiştirmeyecek gibi duruyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Liverpool niyeti bozdu! Vida için teklif üstüne teklif geliyor!

Rusya'da yapılan dünya kupasında üstün performansı ve saha performansı ile gözleri şaşı eden Hırvat futbolcu Vida'nın değeri yaptığı her maçta yükseliyor. Beşiktaş forması giyen Vida için İngiltere'den teklif üstüne teklif gelmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir