Galaxy S9 parmak izi konusunda kullanıcısını şaşırtacak

Galaxy S9 çok yakında Samsung tarafından kullanıma sunulacak ve merak edilenler karşımıza çıkacak. Yabancı basına göre parmak izi konusunda kullanıcısını şaşırtacak ki zaten ekip olarak buna inanıyoruz.


Samsung’un merakla beklenilen yeni modeli Galaxy S9 hakkındaki sızıntılar her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu defaysa Samsung Galaxy S9 parmak izi sensörü sızıntılara kurban gitti. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un merak edilen yeni amiral gemi modeli Galaxy S9 ekranı hakkında yepyeni iddialar ortaya çıktı.

Samsung’un yeni üst seviye akıllı telefonu lansman tarihi yaklaştıkça daha çok konuşulmaya başlandı. Önümüzdeki yılın ilk aylarında tanıtılması beklenilen modelde en çok merak edilen detaylardan birisi ise parmak izi sensörüydü. Galaxy S8+ ile birlikte arka tarafa taşınan bu sensör kullanıcılardan olumsuz eleştiriler almıştı. Kameranın tam yanında konumlandırılan sensör, kameranın kirlenmesine ve kötü fotoğraflar çekilmesine sebep oluyordu.

GALAXY S9 TAM ANLAMIYLA BİR FİYASKO MU OLACAK?

Bu konuda Galaxy Note 8 modelinde bir takım değişiklikler yapılsa da bu eleştiriler hala devam etti. Görünen o ki Samsung Galaxy S9 modelinde aynı hatayı yapmayacak. Samsung Health uygulamasında göze çarpan görsellere göre parmak izi sensörü Galaxy S9 modelinde aynı yerinde kalırken kameraların orta üst kısımda dikey olarak yerleştirildiği fark ediliyor.

Daha önceleri ortaya atılan ekran üzerinden parmak izi okuma ise Samsung’a yakın kaynaklar tarafından yalanlanmıştı. Snapdragon 845 veya Exynos 9810 ile çalışması beklenilen Galaxy S9 yine 5,8 inç ekrana sahip olacak. Galaxy S9+ ise 6,2 inç büyüklüğündeki ekranında aynı Galaxy S9’da olduğu gibi 2960×1440 piksel çözünürlük sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung pazar payını güçlendirmek için 14 yeni model üzerinde çalışıyor

Samsung’un Çin pazarında ki mücadelesi oldukça kızışmış durumda. Diğer rakipler ile mücadele etmesi oldukça güçleşti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir