Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi sonuçları belli oluyor

Gençlik ve Spor Bakanlığının temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve cankurtaran alımı için İŞKUR ile ortak düzenledikleri personel alımı kura çekimi sonuçlanıyor.


Gençlik ve Spor Bakanlığının başvurularını 11 ve 15 Şubat tarihleri arasında aldı personel alımları bugün belli oluyor. Bugün bir çok ilde noter huzurunda belli olacak olan kura sonuçlarını başvuru yapan kişiler merakla bekliyor.

Bu kura çekiminde bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Makine Teknikeri, Temizlik Görevlisi (Engelli ve Eski Hükümlü olarak başvuranlar dâhil), Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni meslek kolları için personel alımı yapılacak. İŞKUR tarafından gönderilen listelerde yer alan adayların, kura çekimi 27 Şubat 2019 (Bugün) tarihinde saat 10.00’da Noter huzurunda İl Müdürlükleri tarafından yapılacak.

KURA ÇEKİMİNDE ADI ÇIKANLAR MÜLAKATA GİRECEK

Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak.

Sınav kurulunca, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek. 

Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresi içinde işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacak.

Kaynak: hurriyet.com.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir