Güneş yanıkları çok ciddi deri hastalıklarını ortaya çıkarıyor

Yüksek ateş ve mide bulantısı genelde güneş yanıkları yüzünden oluşan hastalıklar arasındadır. Denizden çıkınca yada gezme halinde güneş altında çok kalırsanız yanıklar ile birlikte ciddi deri hastalıkları ile karşılaşmanız oldukça olası bir hale gelecektir.


Meteoroloji ve uzmanların uyarıları son zamanlarda hep güneş ile ilgili olduğu için siz okuyucularımıza güneşle ilgili detaylı bir bilgi vermek istiyoruz. Güneşin bilinmeyen birçok zararı olduğu gibi her geçen gün ortaya çıkan kuraklık sorunu sebebiyle çok ciddi sorunların gelecek yıllarda bizi beklediğini biliyoruz. Güneşin bu kadar etkili olmasından dolayı bu sene İstanbul’a neredeyse kar bile yağmadı. Güneşin altında çok fazla duran insanlar yada denizden çıktığı gibi hiçbir önlem almadan güneşlenen insanlara çok ciddi uyarılarımız var. Eğer güneş yanıklarıyla başınız derde girdiyse kesinlikle hemen hastaneye gidin. Güneş yanıkları sebebiyle deri hastalıklarına yakalanabilir ve kanser olabilirsiniz.

KIZARIKLIK VE SU TOPLAMA BELİRTİLERİ ORTAYA ÇIKIYOR

Güneş yanığı aslında bir hastalıktır ve bilinçsiz bir şekilde güneş altında kalan insanların neredeyse tümünde bu hastalık meydana gelir. Ciltte önce kızarıklık ve daha sonra su toplama şeklinde başlayan bu hastalık şişliklerin patlamasından sonra çok daha ciddi ve aynı zamanda kalıcı deri hastalıklarına sebep olabilir. Günlük hayatta ise normalden çok fazla ısınan deri sizi rahatsız edecek ve üstünüzde bir şey olması sizi rahatsız edecek. Eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız ve toplu taşıma kullanıyorsanız ayakta gitmek sizin için ayrı bir işkence haline gelecektir.

YÜKSEK ATEŞ VE MİDE BULANTISI VARSA HEMEN ACİLE GİDİN

Eskiden annemiz güneş yanıklarında bizi yoğurt sürerdi ama daha sert durumlarla karşılaştığımız oluyordu. İnsanların mangal yaptığı sahillerde denize giriyorsanız ve eğer hiçbir malzemeniz yoksa muhtemelen güneş yanığı hastalığına yakalandınız demektir. Üstelik birde pis suyun vermiş olduğu alerjik durum bu işin en can alıcı noktasıdır. Güneş ışınlarından zarar gördükten sonra yanma başladığında genelde ateşiniz varmış gibi hissediyorsunuz. Ateş ölçer ile ateşiniz yüksek çıkarsa ve mide bulantısı gibi sorunlar çıkarsa sizde hemen acile gidin ve gerekli tedbirleri alın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Et yerine geçebilecek 8 protein deposu

Pahalı olmasıyla et tüketemeyen kişiler için et yerine geçebilecek ucuz protein kaynaklarını araştırdık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir