Herkesin merak ettiği instagram hikayelerinin sıralaması neye göre sıralanıyor?

Herkes İnstgram hesaplarındaki hikaye gösterimlerinin sıralamasını merak ediyor. Acaba neye göre sıralanıyor?


Herkesin merak ettiği instagram hikayelerinin sıralaması için herkesin bir fikri vardır. Yok, profilinde çok dolaşan kişi en başta çıkıyor, yok ilk bakandan son bakana göre sıralanıyor gibi birçok rivayet dolaşmaktadır. Sizin için yaptığımız araştırmada tüm bu sorulara açıklık getireceğiz.

2016 yılında instagrama  dahil olan bu hikaye kısmı, herkese snapchat özelliğinin bir benzeri olarak düşünüldü. Sonrasında instagramda daha çok kullanılmaya başlayan bu özellik, sırasıyla whatsApp ve Facebook gibi sosyal medya platformlarından oluşmaya başladı. Ve herkes de severek kullanıyor. Ancak bu sefer de bu hikaye kısımlarının kimlerin baktığı sıralama herkesin kafasını karıştırır oldu. 24 saat görünürde olan hikaye özelliği sonunda kimlerin baktığı sıralanır oldu ama bu sıralama neye göre oldu hiç kimse bilemedi. Ancak bu durumla ilgili instagram yetkililerinden de bir açıklama gelmedi. Her hikayede baştaki kişiler hemen hemen aynı olurken belli bir süre sonra bu değişiyor. Bundan dolayı sürekli aynı sıralama görülmüyor aslında. Bundan dolayı nasıl bir sıralama içinde düzenlendikleri bilinmiyor. Instagram özelliğine gelen yeni sürümler hakkında araştırmalar yapan bir kadın bunların başta çıkan kişiler sizin profilinizde dolaşan kişiler değil de, daha çok sizin kimlerle iletişime geçtiğinizle ilgili olan kişilerdir. Bu kişiler size daha yakın kişiler de olabilir. DM’den konuştuğunuz kişiler de olabilir ya da fotoğraflarınızda etiketlediğiniz kişiler de olabilir. Bu kısım bir muallakta. Aynı şekilde keşfet kısmındaki videolarda sizin en çok baktığınız fotoğraf ya da video özelliklerine göre sıralanıyor. Bundan dolayı da” aa benim sevdiklerim nasıl olurlar da ben aramadan çıkarlar” gibi bir şaşırma sözü kullanabilirsiniz. Artık facebook’la bağlantılı olan instagram facebook kullanma özelliğinize göre de sizinle bağlantı kurmak isteyen kişileri öneriler kısmında karşınıza çıkarıyor.

BİRİNE GELEN ÖZELLİĞİ HEPSİNDE GÖREBİLİYORUZ.

Facebook, whatsapp ve instagram gibi birçok sosyal medya hesaplarının aynı kişinin elinde olduğunu bildiğimiz için birinden birinde oluşan bir özellik beğenilmiş ise eğer diğer tüm sosyal medyalarda kullanılır duruma geliyor. Artık şifrenizi ya da adreslerinizi unutma, kaybetme durumu da yok. Çünkü hepsi birbiriyle bağlantılı olduğu için sizi asla yarı yolda bırakmıyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung pazar payını güçlendirmek için 14 yeni model üzerinde çalışıyor

Samsung’un Çin pazarında ki mücadelesi oldukça kızışmış durumda. Diğer rakipler ile mücadele etmesi oldukça güçleşti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir