25 Mayıs Pazartesi 2020

Hilal Cebeci kimdir? Hilal Cebeci ‘Çav Bella’ klibi ile büyük tepki görüyor

Şarkıcı Hilal Cebeci ‘Çav Bella’ isimli şarkıyı seslendirdi. Bu şarkı için çektiği klip ise büyük tepki gördü.


Şarkıcı Hilal Cebeci ‘Çav Bella’ için klip çekti büyük tepki gördü. Hilal Cebeci, İtalya’da faşizme karşı direniş marşı olarak bilinen ‘Çav Bella’ isimli şarkıyı farklı bir uyarlama ile gündeme geldi. Bu şarkı için yayınladığı klip yüzünden sosyal medya üzerinden büyük tepki gördü.

HİLAL CEBECİ AÇIKLAMA YAPTI

Yapılan bu eleştiriler üzerine Hilal Cebeci sosyal medya hesabından şu açıklamayı yayınladı. Hilal Cebeci, “Benim babam bir devrimci olarak öldü, işkence gördü akciğer kanseri oldu ülkesi için, siz ne yapıyorsunuz” sözleri ile eleştirilere cevap verdi.

HİLAL CEBECİ KİMDİR?

Popçu Hilal Cebeci, İtalya’da faşizme karşı direniş marşı olarak hafızalara kazınan “Bella Ciao” (Çav Bella) adlı halk şarkısını İtalyanca olarak seslendirdiği bir klip yayınladı.

1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hilal Cebeci, 1993 yılında Eyyüp Bayram, Sinan Erkoç ve Uğur Sönmezsoy gibi isimler ile çalışarak müzik kariyerindeki ilk ses deneyimini gerçekleştirmiştir. Bu tarihlerde özel televizyon kanallarındaki müzik programlarında yayınlanmak üzere pek çok şarkıcı gibi dönemin sevilen şarkılarına klipler çekmiş ve televizyonlarda ilk kez izleyici karşısına çıkmıştır.

Eğitim hayatını devam ettirdiği Hamza Paşa Kız Meslek Lisesi’nden 1994 yılında mezun olan Cebeci, “Köylü Güzeli” ismini verdiği ilk albümünü 1999 yılında çıkardı. 2001’de “Şarkıcı” filminde rol alan Cebeci filmin ardından “En Güzel Ben Severim” isimli ikinci albümünü çıkarmıştır.

2003’te Cebeci, üçüncü albümü olan ”Yükselme Zamanı” ile müzik piyasasına geri dönen şarkıcı, 2004 yılında “Biz Boşanıyoruz” adlı dizide başrol oynamıştır. Cebeci bu dizinin ardından, “Şöhretler Kebapçısı” adlı dizide de boy göstermiştir. 2005 yılında Kim Gitsin isimli 4. stüdyo albümünü çıkaran Hilal Cebeci, 2008 yılında “Gelmişime Geçmişime” adını verdiği bir dijital maxi single hazırlamıştır.

2012 yılında  “Özür Dilersen” isimli yeni bir dijital single çıkaran Cebeci, müzikal kariyerine devam ediyor. Cebeci sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarla adından sıklıkla söz ettiriyor.

Kaynak: 
http://www.karar.com/hayat-haberleri/hilal-cebeci-kimdir-kac-yasinda-nereli-hilal-cebecinin-cav-bella-klibi-tepki-cekti-996144#

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir