Instagram hashtag takip etmeyi aktif edince olanlar oldu!

Instagram kısa zaman önce hashtag takip etme özelliğini aktif etti. Artık sizde herhangi bir hashtag için takip etme özelliğini kullanabileceksiniz. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde ele aldık.


Popüler fotoğraf ve video paylaşma platformu olan Instagram geçtiğimiz günlerde akıllara durgunluk veren bir güncelleme ile ortaya çıktı. Yenilikleriyle karşımıza çıkmaya devam eden uygulamanın yeni yılda damar çatlayan özellikler ile piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Instagram’a yeni eklenen bir diğer özellik ise, hashtag takip etme özelliği oldu. Apple tarafından Shazam alımı resmen onaylandı! Shazam uygulaması artık resmen Apple çatısı altına girmiş durumda. İki şirket de bu önemli birleşme ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Sosyal medya ile karşımıza çıkan hashtag kavramı, artık günlük hayatımızda önemli bir yere sahip. Hashtaglerin belli başlı kullanım amaçları mevcut. Önemli konuların gündeme taşınması, veya fotoğraf ve videolarımızı daha geniş kitlelere ulaştırmak için hashtagler kullanıyoruz.

Çıkışından itibaren hashtag desteğine sahip olan Instagram, son yayımladığı güncelleme ile beraber hashtag takip etme özelliğini kullanıcılarına sundu. Artık kullanıcılar; paylaşılan gönderilerde eklenen hashtaglere tıkladığında veya keşfet bölümü üzerinden bir hashtag araması yapıp tıkladığında, karşılarına çıkan pencerede ilgili hashtagi takip etme imkanına sahip olacaklar. Herhangi bir hashtagi takip eden kullanıcılar, ana sayfalarında o hashtag ile paylaşılan popüler fotoğraf ve video gönderilerini ve en son hikayeleri akışlarında görecekler.

MOBİL MAĞAZAYA GİRİP HEMEN İNDİRMEYE BAŞLAYIN

Kullanıcıların profilleri üzerinden takip ettikleri kişiler gibi, takip ettikleri hashtaglerde görülebilecek. Tabii ki Instagram’da ki gizlilik ayarlarınız çerçevesinde. Instagram ekibi; yaptığı duyuru ile eklenen bu özellik sayesinde aynı ilgi alanlarına sahip kullanıcıların çok daha kolay bir şekilde birbirlerine ulaşması yolunda ilk adımlardan birisini attığını belirtti. Yani önümüzdeki günlerde, yepyeni özellikler Instagram’da bizleri karşılayabilir. Instagram’a eklenen hashtag takip etme özelliğinden yararlanmanız için, akıllı telefonunuzda bulunan uygulama mağazası vasıtasıyla Instagram uygulamanızı güncellemeyi unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hızlı yaşlanmanıza sebep olan 10 kötü alışkanlıklar

Herkes sağlıklı yaş almak ister, fakat gün içerisinde farkında olmadan yapılan şeyler hızlı yaşlanmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir