İstanbul’da yeşil alan sıkıntısı şehri ölümcül hale getiriyor

İstanbul’da gelecek yıllarda çok ciddi hava kirliliği olaylarının meydana gelmemesi için şimdiden önlem almalı ve yeşile önem verilmelidir. İnsanların ve belediyelerin yeşile olan ilgilerini güçlendirmek adına algıyı değiştirmek için çalışmaların yapılması gerektiğini düşünüyoruz.


İstanbul’da yaşayan milyonlarca insan yeşil alan sıkıntısı yaşıyor. İstanbul’un köyleri diye tabir edilen lüks yerleri neredeyse ormandır. Orman olması sebebiyle güneşten dolayı çok fazla sıcak ve terleme sorunu olmuyor çünkü doğa ile iç içe olan bu yerler zaten ağaçlardan dolayı sürekli olarak rüzgar alıyor. Araştırmacılara göre şehrin bu kadar ağaçsız kalması ve her yere betondan evler yapılması yakın gelecekte insanların hava kirliliği gerçeğiyle kalacağını göz önüne koyuyor. Kısa bir düşününce ağaçların yok olup beton binaların geldiği yerlerde genelde benzinli ve dizel araçlar cirit atıyorlar. Bunun yanında insanların çöp kullanmaması ve sanayilerin konutlar ile iç içe bir şekilde çalışması çok ciddi hava kirliliği sorunlarını ortaya çıkaracak.

MİLLET PARKI YAPILINCA AVRUPA YAKASI NEFES ALACAK!

Atatürk Havalimanı yıkılıp yeni yeri olan Arnavutköy’e taşınınca eski havalimanı yerine çok büyük bir park yapılacak. Bu parkta birçok hayvan yaşayacak ve aynı zamanda Türkiye’nin en büyük parklarından birisi olacak. Millet parkı diye adlandırılacak olan bu muhteşem arazide milyonlarca ağaç olacak ve aynı zamanda asfalt yerine toprakların olması, peyzaj çalışmalarının yapılması Avrupa yakasında yaşayan insanlara rahat bir nefes alacak. Hava ister güneşli, ister kar yağışlı olsun millet parkı sürekli olarak ferah bir ortam yaratacak.

YEŞİLE OLAN İLGİYİ ARTIRMAK GEREKİYOR

Yeşil dediğimizde herkesin aklına ağaçlar geliyor ama burada çimler içinde birçok çalışmanın yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Ülkemizin altından daha değerli topraklarını çok iyi bir şekilde kullanmak gerekiyor. Kaldırımları düz bir hale getirmek yerine her yerlerine ağaç dikmeliyiz, otoyollarda ve caddelerde yeni düzenlemeler yapmalı ve tali yolları betonla değil ağaçla ayırmalıyız. Doğa bize gününü göstermeden önce biz ona iyi davranmalı ve İstanbul’da ölümcül hava sorunları meydana gelmeden önce bu tür önlemler almalıyız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kız babası tarafından hadım edilen tacizciye kelepçe vuruldu

Ankara'nın Demetevler ilçesinde küçük bir kızı markette taciz ettiği iddia edilen adamın cinsel organından ve kasıklarından defalarca bıçaklandığı ortaya çıktı. Güvenlik kameralarını inceleyen emniyet güçleri fiziksel olarak defalarca tacizde bulunan ve tam anlamıyla hadım edilen adamı hapse attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir