İyi Partili Ağıralioğlu’ndan açıklama: “CHP’nin HDP’ye Doğru Adımlarını Görüyoruz, Bu Konuda Endişeliyiz”

İyi Parti sözcüsü Ağıralioğlu yaptığı bir açıklamada, CHP’nin HDP ile yakınlaştığını gördüklerini ve bu durumun kendilerini rahatsız ettiğini dile getirdi.


İyi Partili Ağıralioğlu'ndan açıklama: "CHP’nin HDP’ye Doğru Adımlarını Görüyoruz, Bu Konuda Endişeliyiz"
İyi Partili Ağıralioğlu'ndan açıklama: "CHP’nin HDP’ye Doğru Adımlarını Görüyoruz, Bu Konuda Endişeliyiz"

Ağıralioğlu, yaptığı açıklamada Millet ittifakına Katolik nikağı ile bağlı olmadıklarını dile getirerek, CHP’nin HDP ile yakınlaşmasını eleştirdi.

Ağıralioğlu, İyi Partinin Tükiye’yi yönetecek bir parti o olmak için yola çıktığını dile getirdi. Seçimlerde Millet İttifakı olarak bir birliktelik yaptıklarını ve seçmeninde kendilerini sandıkta taktir ettiğini dile getirdi. Fakat bu durumun CHP’nin tüm yaptıklarını onayladıkları anlamına gelmediğini, onlarla aynı düşüncede olsalar zaten CHP’ye katılacaklarını dile getirdi.

BİZ İKTİDARIN HER DEDİĞİNE KARŞI DEĞİLİZ

Ağıralioğlu, açıklamalarına şu sözlerle devam etti;

Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP keskin muhalefetten sonra keskin limitsiz krediler açtığı iktidarla beraber. Herkes ‘İYİ Parti’de mi öyle olacak?’ diyor. Biz, ‘Güç beraberliği yapılabilir ama onun bile bir çerçevesi olur’ diyoruz. AK Parti-MHP beraberliğinin nasıl olması gerektiğini biz söyleyemeyiz ama biz olsak CHP’de yaptığımız gibi yaparız. CHP’nin her yaptığına ‘evet’ diyerek, savunmuyoruz. HDP’ye kimi krediler açarak siyaset yapmanızı doğru bulmuyoruz diyoruz. Bu sizi 90’ların SHP’si gibi yapar, diyoruz. Sonuç olarak biz İYİ Parti olarak toptan ‘evet’ veya ‘ret’ cephesi değiliz. Bunu Meclis’teki siyasi performansımızla gösterdik. Hükümetin getirdiği ve doğru bulduğumuz pek çok kanunu destekledik. Biz iktidardan ne gelirse gelsin karşı grubu değiliz.

HER KOŞULDA İYİ PARTİ BİZİMLE DİYE BİR ALGI OLMASIN

”Yakın markajda tutacağım diye kurumsal ilişkiye geçerseniz o kurumsal ilişki bizi dışarı çıkarır. Bizim meşru görmediğimiz bir sürü açıklama var. Leyla Güven’in açıklamalarının bizde hiçbir karşılığı yok. Fezlekesi gelsin dokunulmazlığı kaldırılsın. Biz ‘CHP neden bunu yapıyor?’ demiyoruz. Biz böyle yapan bir siyasi yapıyla konuşmayız diyoruz. CHP, HDP ile kurumsal olarak devam edeceğim diyebilir, tercihidir ama biz bu bileşen içinde olmayız. Kırmızı çizgimizi muhafaza ediyoruz. Biz ne yaparsak yapalım İYİ Parti bizimle beraberdir gibi bir algı oluşmasın. Biz ilkelerle beraber oluruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beştepe etkinliği için CHP’ye davetiye gönderildi

Bugün Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tarihi bir olaya imza atıldı. Neredeyse 1 asırdır devam eden yönetim biçimine veda edildi ve yeni bir tören ile yeni bir sisteme geçildi. Bu törene ise Cumhurbaşkanı'nın bizzat davet ettiği Muharrem ince Kemal Kılıçdaroğlu katılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir