29 Ağustos Perşembe 2019

Korku dolu anlar ! Van büyük bir deprem ile sarsıldı

Bugün saat 19 civarında merkez üssü Van’ın Saray ilçesi olan 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.


Bugün akşam saatlerine doğru Van büyük bir deprem ile sarsıldı. Richter ölçeğine göre depremin büyüklüğü 4.0 olarak belirlendi. Depremin merkez üssünün Van’ın Saray ilçesi olduğu bildirildi.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre deprem yerin yaklaşık 11 km altında meydana geldi. Deprem sırasında halk arasında büyük bir panik gözlemlenirken, yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre hiç bir mal ve ya can kaybı yaşanmadı.

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre meydana gelen deprem akşam saat 19 civarlarında meydana geldi. Deprem sonra halka panik yapmamaları konusunda bildiride bulunuldu.

ŞÜKÜRLER OLSUN MAL VE CAN KAYBI YOK

Deprem oldukça şiddetli olmasından dolayı çevre ilçelerden de hissedildi. Yetkililer yaptığı açıklama ile şuana kadar kendilerine iletilen hiç bir olumsuz durumun olmadığını iletiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm öğrencilerin beklediği KYK yurt başvuruları başladı! KYK Yurt başvuruları nasıl yapılır?

YKS tercihlerinin sonuçlarının açıklanmasının ardından en çok merak edilen konulardan biride yurt başvuruları ne zaman başlıyor oldu. YKS Yurt başvuruları 19 Ağustos tarihi itibariyle başladı.

1 yorum

  1. Depremde kayıp yaşandı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir