27 Mayıs Çarşamba 2020

Kurban Bayramı ne zaman ve Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak ?

İki dini bayramımızdan biri olan Kurban Bayramına artık çok az günler kaldı. Bu günlerde insanların en çok merak ettikleri konular Kurban Bayramı ne zaman başlayacak ve kaç gün tatil olacak. Tüm bu soruların cevabını haberimiz de bulabilirsiniz.


Kurban Bayramına sayılı günler kala en çok merak edilen konulardan biri kurban bayramının ne zaman başlayacağı. Kurban Bayramı ne zaman başlayacak sorusunu en çok soran kişiler kurbanının önceden almak isteyenler ve tatile çıkacak kişiler.

Kurban Bayramında tatile çıkacak kişilerde bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyorlar. Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı tatili 9 gün gibi uzun bir süre olmuş hem tatilcilerin hemde turizmcilerin yüzünü güldürmüştü. Bu yılda Ramazan Bayramı tatili 9 gün yapılmıştı.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR VE TATİL KAÇ GÜN OLACAK

2019 yılının Kurban Bayramı 4 gün sürecek. Arefe günü 10 Ağustos 2019 Cumartesi günü olan Kurban Bayramının birinci günü 11 Ağustos 2019 Pazar gününe denk geliyor. Bayramın dördüncü günü yani son günü ise 14 ağustos Çarşamba günü olacak.

10 Ağustos 2019 Cumartesi Kurban Bayramı Arefesi

11 Ağustos 2019 Pazar Kurban Bayramı (1.Gün)

12 Ağustos 2019 Pazartesi Kurban Bayramı (2.Gün)

13 Ağustos 2019 Salı Kurban Bayramı (3.Gün)

14 Ağustos 2019 Çarşamba Kurban Bayramı (4.Gün)

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Kurban Bayramı tatilinin geçtiğimiz yıl olduğu gibi 9 gün olup olmayacağı helen kesinleşmiş değil. Bu konuda kısa süre içerisinde bir açıklama yapılması bekleniliyor. Şuanda Kurban Bayramı tatili arife günü ile birlikte 4,5 gün olarak görünüyor. Bu konuda gelişmeler yaşandığı zaman sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir