Lamborghini Urus toprak söken gücüyle geldi!

Lamborghini Urus, 650 beygirlik güçlü motoru ile tanıtılan en güçlü arabalar arasında yerini aldı. Birçok markanın SUV ve Sedan modelleri çok satmaya başlayınca büyük markalarda bu sektöre girmek için kolları sıvadı. Lamborghini artık geleneksel arabaların dünyasına giriş yapıyor.


Otomobil endüstrisinin ilgisi son dönemde SUV’lara ve kamyonetlere kaymış durumda. Hal böyle olunca da büyük şirketlerin bu alandan uzak kalması pek mümkün olmuyor. Lamborghini’nin yüksek performanslı ve bir o kadar da yüksek fiyatlı SUV modeli Urus 2019 piyasayı alt üst edecek diye düşünüyoruz.Urus, efsanevi spor otomobil üreticisinin SUV pazarına giriş kapısı konumunda. Genel tasarımını şirketin pahalı ve sevilen otomobilleri Gallardo ve Aventador’dan alan Urus, 4 kapılı tasarımı ve arka koltukları nedeni ile tasarımı biraz daha geliştirmiş gibi görünüyor.

URUS FİYATI VE GÜCÜYLE VATANDAŞININ KALP ATIŞI DEĞİŞTİRDİ

Urus, 2. seviye bir sürüş destek asistanına sahip. Muhtemelen düşük ve orta seviye hızlarda direksiyon ve fren kontrollerini devralacak asistanın aracı kesinlikle otonom hale getirdiği söylenemez. Yine de Lamborghini’nin en iyi ‘otomatik’ sürüş yeteneklerine sahip. Lamborghini’nin ilk SUV’u 650 beygir gücünde çift turbo şarjlı 4.0 litrelik bir V8 motora sahip. 0’dan 100’e 3.6 saniyede çıkabilen araç, saatte 305 kilometre maksimum hıza sahip. Urus, her ne kadar bir SUV olsa da sürüş modları sayesinde bir spor arabadan farksız gibi görünüyor! Lamborghini Urus 2019 önümüzdeki ilkbaharda satışa sunulacak. Aracın Birleşik Devletler fiyatlarının 200 bin dolar (800 bin TL) olması bekleniyor. Aracın spesifikasyonlarına göre fiyatlar daha da artış gösterebilir. Fiyatına rağmen Urus’un iyi bir SUV olduğunu söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hızlı yaşlanmanıza sebep olan 10 kötü alışkanlıklar

Herkes sağlıklı yaş almak ister, fakat gün içerisinde farkında olmadan yapılan şeyler hızlı yaşlanmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir