Marmaray’ı Pendik’te görenler şaşırdı.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ulaşım sorununu ortadan kaldırmak için elinden geleni yapıyor. Pendik’e Marmaray müjdesi verildi.


Türkiye’nin mega kenti olarak geçen İstanbul’un ulaşım sorununu en aza indirebilmek için bir çok çalışma yürütülüyor. Her belediye kendi semtine özgü yol ve kazı çalışmalarıyla birlikte insanların ulaşımda yaşadıkları sorunları en aza indirebilmek için ellerinden gelen yapıyorlar.

Marmaray’ın Halkalı- Gebze arasında sefer düzenlemesi tüm halkta heyecan yarattı. Yol çalışmalarında sonlara gelindiğini bildiren yetkililer, gece saatlerinde seferler düzenleyerek deneme çalışmaları yapıyorlar. Dün gece Pendik’te trenin fotoğrafını paylaşan kişiler halk üzerinde büyük heyecan yarattılar. İnsanların en büyük sorunların biri olan ulaşım problemini en aza indirerek hayat kalitesini arttıracağını düşündükleri bu Marmaray çalışmasının sonlara gelerek, İstanbul’un bir ucundan diğer bir ucuna kadar ulaşımın daha kolay, daha rahat olması için çalışıyorlar.

YOL ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Çalışmaların halen daha devam ettiğini söyleyen yetkililer, bu işlem bittiğinde derin bir nefes alınacağını ve artık uzak diye nitelendirilen İstanbul’un semtleri arasındaki mesafeleri kısaltacaklarını söyledi. Gece saatlerinde 5’li ve 10’lu vagonlarla deneme çalışmaları yapılmaktadır. En uygun ve en güvenilir anda işletime açmaları da önemlidir. Birçok insanın ulaşımı için kullanılacak olan Marmaray’ın güvenilir bir proje olması çok önemlidir. Hem İstanbul’un alt yapısı için hem de insanların refahı için ulaşım konularında ve yaşam şartlarının iyileşmesi kısmında çalışmaların en sık yapıldığı kentlerden biridir. Birçok insanın iş sahasından dolayı İstanbul’a gelerek yaşadıklarını var sayarsak, herkesin bir yaşam mücadelesi, geçindirmesi gereken ailesi vardır. Bunlardan dolayı çalışmaları gerekir. Ancak bu çalışmadan aldıkları paraları da en az düzeyde harcayarak temel ihtiyaçlarını karşılamaları gerekir. Ulaşım bedellerinin İstanbul’da çok olmaması bundan dolayı olabilir. İnsanlar bir yerden bir yere gitmek için tüm hayatlarında mücadele etmeleri gerekir. Bunun için yetkililerin bu insan gücünü en aza indiren araçların yapımında ve yolların düzenlenmesi konusunda destekçi olmaları gerekir.  İnsanların hayatını kolaylaştıran metro, hızlı tren ve Marmaray gibi projelerin daha da artarak devam etmeleri yolunda çalışmalar yapılmalıdır. Tüm yaşam koşulları iyi olan yerlerde yaşamakta hayatı devam ettirmek de hem güvenilir hem de daha güzel olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir