1 Haziran Pazartesi 2020

New York teröristinin evinden çığlıklar bir an olsun kesilmemiş!

New York’ta dün bir patlama meydana geldi ve patlama sonucunda terörist haricinde kimse yaralanamadı. Teröristin evinden iki gece boyunca anlaması zor çığlık seslerinin duyulduğu söylendi.


ABD New York'ta meydana gelen terörist saldırısında korkulan olmadı. Bölgeye çok sayıda emniyet mensubu ve aynı zamanda itfaiye sevk edildi. New York tam anlamıyla kabusu yaşadı desek doğru bir cümle kurmuş oluruz. Bölgenin en büyük otobüs terminaline bombalı saldırı girişiminde bulunan Akayed Ullah'ın terör örgütü IŞİD'le bağlantısı uzman ekipler tarafından araştırılıyor. Göçmen vizesiyle altı yıl önce Amerika'ya gelen Bangladeş kökenli saldırgan, üstündeki patlayıcının zamanından önce infilak etmesiyle yaralı ve canlı bir şekilde polis tarafından yakalandı. Üzerinde boru tipi bomba düzeneği bulunan saldırganın Brooklyn semtinde yaşadığı eve ve bölgedeki birçok adrese de ünlü FBI tarafından baskınlar yapıldı. Bomba yapımını internetten öğrendiğini söyleyen 27 yaşındaki Akayed Ullah'ın komşuları, saldırganın yaşadığı evden son iki gece çığlıklar ve bağrışmalar duyduklarını söylüyor.

ABD'li yetkililer, Ullah'ın terör örgütü IŞİD'e bağlılık duyduğunu ve bomba düzeneğini iş yerinde bir araya getirdiğini aktarıyor. Patlamada ciddi şekilde yaralanan tek isim olan ve hastaneye kaldırılan saldırgan, İsrail'in GazzeŞeridi'nde yaptıklarına karşılık böyle bir eylem yaptığını söyleyerek kendini savundu. Ünlü Times Meydanı'na hayli yakın noktadaki Port Authority otobüs terminaline giden bir yeraltı geçidinde gerçekleşen patlama, ABD'de büyük korkuya yol açtı.

TRUMP AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ! 

Metro seferlerinin durmasıyla New York'ta tam bir kaos yaşanırken, ABD'nin ırkçı başkanı Donald Trump fırsatı kaçırmadı. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, saldırganın göçmen vizesiyle ABD'ye girmesini "Başkan'ın göçmen politikalarının tümden revize edilmesi önerisinin ne kadar haklı olduğu anlaşılıyor" sözleriyle değerlendirdi. Trump'ın uzun zamandır göçmen vizeleri konusunda Kongre'ye çağrı yaptığını dile getiren Sarah Sanders, saldırının ABD Başkanı'nı haklı çıkardığını savundu. 2012-2015 yıllarında taksi şoförlüğü yapan Akayed Ullah'la birlikte patlamada üç kişi hafif yaralanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir