Parmak izi sensörü cam içerisinde geliyor

Parmak izi sensörü çok yakın zamanda cam içerisinde hazır bir şekilde gelecek. Cam içerisinde gelen yeni parmak izi okuyucusunun detayları haber merkezimize kadar ulaştı.


Çerçevesiz ekranlar artık bütün dünyadaki insanların tercihi oluyor. Dolayısıyla markalar artık çerçevesi olmayan akıllı telefon üretmek için sıraya giriyorlar ama bazı teknolojiler bu sonsuz ekranda kullanılamıyor. Bazı markalar çerçevenin veya camın içerisine yeni bir teknolojiyi sokmayı başarıd. Ayrıca çerçevesiz ekranlı telefonlar için tasarlanmış olması, önümüzdeki yıllarda göreceğimiz amiral gemiler hakkında fikir veriyor. Clear ID FS9500 sensörü, klasik parmak izi sensörleri ile aynı mantığa sahip kimlik doğrulama sistemi sunuyor. Islak, kuru, soğuk ya da farklı şartlar altında parmak izleri tanınabiliyor. Diğer yandan kullanıcılar bu sensörü diledikleri zaman devreden çıkartabiliyorlar. Mevcut parmak izi okuyucusu sistemlerinde, sensörü devreden çıkartma seçenekleri olsa da cihaz gövdesindeki donanım göze batıyordu. 

Üstelik bu şirketlerin hepsi küresel akıllı telefon piyasasının ilk 5 şirketi. Ancak şirketin açıklamalarında özellikle Samsung’un amiral gemileri olan Galaxy S8 S8 Plus ve Note üzerinde duruluyor. Bu cihazların ekran yapılarının gömülü bir sensöre izin verdiklerinin altı çiziliyor. Bu nedenle akıllar, doğrudan Galaxy S9 modellerine kayıyor.  Her ne olursa olsun Synaptics’in bu başarısını 2018 yılında çıkacak akıllı telefonlar üzerinde deneyimleyeceğiz.

KIRILMAZ CAMIN İÇERİSİNDE PARMAK İZİ OKUYUCUSU OLACAK

Apple güvenlik önlemi için kullandığı parmak izi teknolojisi Touch ID’yi, iPhone X ile Face ID değişimi gerçekleştirdi. Diğer yandan Samsung’un yüz tanıma özelliği başarılı olamadı ve firma ekrana gömülü sensörle durumu kurtarabilir. Akıllı telefonların her geçen gün daha da kişiye özel bir yapıya sahip olmaları, güvenlik önlemlerinin geliştirilmesi için ana neden. Bakalım Synaptics’in bu donanımı ekranlar üzerinde başarılı sonuçlar verecek mi? Birçok sorunun cevabı, ilgili cihazlar piyasaya çıktıktan ve kullanıcı deneyimleri açıklandıktan sonra şeffaflaşacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir