PSN hesaplarında isim değişikliği özgürce yapılabilecek!

Sony yıllar önce hizmete sunduğu online Play Station hesaplarında değişiklik yapmayı hedeflediğini dile getirdi. Açıklamalara göre Play Station Network, yani PSN hesaplarındaki kullanıcı isimleri gelecek yıllarda değiştirilebilir bir hale gelecek.


Playstation 2'den beri eğer bir Playstation Network(PSN) hesabına sahipseniz, kullanıcı adlarının değiştirilmesini sizden daha fazla isteyen yoktur diye düşünüyoruz. Özellikle de gençliğinizde koyduğunuz saçma sapan kullanıcı adına sahip isimleri değiştirmek için hiçbir çare yoktu. Bu kullanıcı adlarını değiştirememek gerçekten de bela bir durum olduğu gibi bazen bizi sinirlendiren bir hal alıyordu. Çok uzun bir süredir de Playstation severler Sony'ye bu anlamda baskı yapıyordu. 

Yakın bir zamanda gerçekleşen Playstation Experience'da Sony Interactive Entertainment America (SIEA)'nın CEO'su SIE Uluslararası Stüdyoları'nın yönetim kurulu üyesi Shawn Layden'a bir basın mensubunun PSN kullanıcı adları üzerine sorduğu soruya cevap verdi. 2018'de gerçekleşecek bir sonraki Playstation Experince'a kadar kullanıcı adlarının değiştirilebilir hale gelmesini umduğunu söyleyen Layden, sistem üzerinde uzun bir süredir bu konuda çalıştıklarını belirtti. 

PSN HESAPLARI GELECEK YIL İÇERİSİNDE DEĞİŞTİRİLEBİLECEK

Bu konudaki teknik çözümlerin düşünüldüğünden daha karmaşık olduğunu belirten Layden, konsollarının müşterilerinin ne istediğini farkında olduklarını ancak konuyla ilgili çözümün biraz uzun sürdüğünü söyledi. Bu anlamda da uzun bir süredir konsolu severlerin aklındaki bir sorunun da cevabı verilmiş oldu. Ancak muhtemelen 2018'e kadar yapılabilecek en iyi çözüm hala yeni bir PSN hesabı açmak gibi gözüküyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Liverpool niyeti bozdu! Vida için teklif üstüne teklif geliyor!

Rusya'da yapılan dünya kupasında üstün performansı ve saha performansı ile gözleri şaşı eden Hırvat futbolcu Vida'nın değeri yaptığı her maçta yükseliyor. Beşiktaş forması giyen Vida için İngiltere'den teklif üstüne teklif gelmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir