29 Ağustos Perşembe 2019

Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu

Bir süredir turizmcilerin ısrarla istedikleri haber geldi. Ramazan Bayramı tatilin 9 gün olacağı açıklandı.


Ramazan Bayramı tatili 9 gün olarak açıkladı. Bu şekilde Ramazan Bayramı Tatili kaç gün olacak soruları cevabını bulmuş oldu. Bu kararla Kamu çalışanları 3 Haziran Pazartesi günü yarım gün, 7 Haziran Cuma günü ize tam gün izinli sayılacaklar.

Cumhurbaşkanlığı tarafından Ramazan Bayramı Tatili ile ilgili yazı tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderildi.

Bu konuda yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir.

Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm öğrencilerin beklediği KYK yurt başvuruları başladı! KYK Yurt başvuruları nasıl yapılır?

YKS tercihlerinin sonuçlarının açıklanmasının ardından en çok merak edilen konulardan biride yurt başvuruları ne zaman başlıyor oldu. YKS Yurt başvuruları 19 Ağustos tarihi itibariyle başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir