Sigaraya sonsuza kadar veda edebilirsiniz

Hepimiz sigara belasından kurtulmak istiyoruz. Fakat bazen neler denesek de bu beladan kurtulamıyoruz. Bu haberimiz de bu beladan kurtulmanın yollarını paylaşıyoruz.


Sigarayı bırakmak artık imkânsız değildir. Birçok insanın bırakmak isteyip de bırakamadığı sigara illetinden kurtulmak için yapılan onca tedavi yöntemi, kullanılan nikotinli sakızlar, psikolojik destek bazen yetersiz kalabiliyor. Bundan dolayı bitkisel çareler aramak zorunda kalıyoruz. Aslında her hastalığın tedavisi doğada bunu bilmiyoruz. Bir kez de bu tarifi deneyerek bırakmaya çalışın. Mutlaka başarılı olacaksınız.

SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN HAZIRLANACAK ÇAY

1 bardak limon suyu

200 ml papatya çayı

1 bardak greyfurt suyu

30 ml Hindistan cevizi yağı

30 ml jojoba yağı

30 ml zeytinyağı

5 gram kekik yağı

Hazırlanışı: taze kekik hariç tüm malzemeler karıştırılıp homojen kıvama getirilir. Karışım hazır olduktan sonra taze kekiği de ekleyip son bir tur daha karıştırdığımız da işlem tamamdır. Gün içerisinde sigara içmeyi istediğiniz anlarda ya bir çay bardağı tüketin ya da burnunuzun alt kısmına bir parmak sürün ve kokusuyla rahatlayın. 21 gün boyunca bu uygulamaya devam edin ve sonuçlara şaşıracaksınız.

SİGARAYI BIRAKTIĞIMIZDA VÜCUDUMUZDA OLABİLECEK DURUMLAR NELERDİR?

Merak etmeyin her şey güzel ve daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyeceksiniz. Öncelikle ilk 20 dakika içinde kan basıncınız, tansiyonunuz ve nabzınız düşmeye başlayacak. Normal değerlere gelecek. 14 gün içinde balgamınız azalacak ve sabahları daha rahat kalabileceksiniz. Daha rahat nefes alıp vereceksiniz. Bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve daha az hasta olacaksınız. Dişlerinizde oluşan sigaradan kaynaklı sarılık gidecek ve daha temiz, parlak dişlere sahip olacaksınız. Kanda oluşan karbon monoksit değeri azalacak. Ağız, gırtlak, mide ve akciğer gibi organlarda kanser oluşmasının önüne geçebileceksiniz. En önemlisi günümüzde en çok ölüm nedeni olarak geçen kalp krizinin bir sene içinde önüne geçebilir, %50 oranında azaltabilirsiniz. Felç geçirme riskiniz 10 yılın sonunda hiç sigara içmemiş kişilerle aynı düzeyde olacaktır.

Bunlara kavuşmak, sağlığınızın yeniden yerine gelmesini sağlamak sizin elinizdedir. Yapmanız iç sesinizi dinleyerek size doktorunuza danışarak bu çayı tüketmenizdir. Her hangi farklı bir rahatsızlığınız varsa çayın içerisinde olan birçok maddeye alerjiniz varsa bunun farkında olmak sizin elinizdedir. Unutmayın sigarayı bırakmak beyinde başlar, beyinde biter.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Et yerine geçebilecek 8 protein deposu

Pahalı olmasıyla et tüketemeyen kişiler için et yerine geçebilecek ucuz protein kaynaklarını araştırdık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir