23 Mayıs Cumartesi 2020

Sonunda açıklandı, Dünyanın en değerli otomobil markası değişmedi

Interbrand tarafından her yıl gerçekleştirilen dünyanın en değerli markalar araştırmasının sonuçları açıklandı. Otomobil sektöründe liderliği Toyota kimseye bırakmadı.


Bu konu hakkında Toyota tarafından bir açıklama yayınlandı. Bu açıklamadan Toyota’nın geçen yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından gerçekleştirilen dünyanın en değerli markaları araştırmasında otomobil kategorisinde en değerli firmanın Toyota seçildiği belirtildi.

Interbrand tarafından geçtiğimiz yıl da otomobil sektöründe ki en değerli marka olarak Toyota seçilmişti. Bu sonuçla, Toyota hem birinciliği kimseye kaptırmadı hemde marka değerini yüzde 6 oranında arttırmayı başardı.

Interbrand tarafından açıklanan sonuçlara göre Toyota’nın marka değeri 53 milyar 404 milyon dolara yükseldi.

Bu birincilik için Toyota tarafından yapılan açıklamaya göre işin sırrı herkes için teknoloji ve hareket özgürlüğü sağlaya bilmekten geçiyor.

Ayrıca bu yıl bu listeye yeni giren iki markada bulunuyor. Listeye yeni giren bu markaların Subaru ve Harley Davidson olarak belirtildi.

Interbrand tarafından hazırlanan bu listeye girmek hiç o kadar da kolay değil. Markaların bu listeye girmek için bazı zor şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartlardan bazıları, şirket kazancının en az yüzde 30’unun şirketin kurulu olduğu ülkenin dışında ülkelerden gelmesi gerekiyor. Aynı zamanda Asya, Avrupa ve Amerika pazarlarında markanın ne kadar güçlü olduğuna çok dikkat ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir