29 Ağustos Perşembe 2019

Switch satışları rekora doğru adım atıyor

Switch satışları başlayalı daha 1 sene bile olmadı ama satışlar bir hayli hızlanmaya başladı. Gelen bilgilere göre içerisinde bulunduğumuz ayda Switch satışları 10 milyon adete yaklaştı.


Nintendo Switch henüz ülkemizde resmi olarak satışa sunulmayna bir üründür ama dünya bu oyun aletini almaya devam ediyor. Her ne kadar ülkemizde resmi olarak satışa sunulmasa da, dünya pazarında oldukça başarılı bir konsol olarak iyi satışlar yapan Switch'in başarısı katlanmaya devam ediyor. Bu durumu da geçenlerde Nintendo 3 Mart 2017'deki resmi piyasaya sürülüşünden bu yana olan satışlarını açıklayarak destekledi. Switch, çıkışı 3 Mart'dan 10 Aralık'a kadar geçen 9 aylık sürede tam olarak 10 milyon birim satarak ayrıca bir rekora imza attı. 

Küçük bir oran yaparsak geçtiğimiz günlerde neredeyse 4 yaşını dolduran Playstation 4'ün 70 milyonluk satışını bir eşik kabul edebiliriz. Nintende 7'de 1'i satışı 9 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirmeyi başardı. Bunun da sırrının aslında Switch, her ne kadar güçlü grafiklere sahip bir konsol deneyimi sunmasa da, orta seviyeli bir konsolu insanların cebine koyarak yaptı diyebiliriz. 

PLAYSTATİON SATIŞLARI 100 MİLYONA YAKLAŞIYOR! 

Her geçen gün artan oyun sayısı, büyük oyun yapımcılarının her geçen gün konsola daha fazla oyun yapmak istediklerini açıklamaları, bu başarının tuzu biberi de oldu diyebiliriz. Keşke cihaz bir an önce ülkemizde de resmi olarak satışa sunulsa ve ders arasında, arkadaşlarımızla kafeye gittiğimizde Fifa 18 atma keyfini yaşayabilsek. Siz ne düşünüyorsunuz? Switch'i beğeniyor musunuz? 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm öğrencilerin beklediği KYK yurt başvuruları başladı! KYK Yurt başvuruları nasıl yapılır?

YKS tercihlerinin sonuçlarının açıklanmasının ardından en çok merak edilen konulardan biride yurt başvuruları ne zaman başlıyor oldu. YKS Yurt başvuruları 19 Ağustos tarihi itibariyle başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir