Tesla yapay zekasıyla insan beynini örnek alıyor

Tesla’nın sahibi olan Elon Musk geçtiğimiz günlerde tüyleri diken diken bir açıklama yaptı. Musk’ın açıklamasına göre Tesla’nın yapay zeka yongaları dünyanın en iyisi olacak.


Yapay zeka için özel işlemci tasarlamak, ciddi teknoloji şirketlerinin yeni hobisi haline gelmeye başladı. Bu hobinin sonucunda milyonlar dolarlar kazanmak geliyor ama aynı zaman dünya düzenini tamamen değiştirmek en çok hayal edilen ve korkulan şeyler arasında yer alıyor. Bunun en yakın örneklerini iPhone X’daki A11 Bionic işlemcisiyle ve Huawei Mate 10 Pro’daki Kirin yapay zeka işlemcileriyle görüyoruz. Henüz akıllı telefonlar konusunda gerekli yazılım güncellemeleri gönderilmese de bu çipler, teknolojinin geldiği son nokta olarak kabul ediliyorlar, elbette tüketici gözünde bu durum oluşuyor. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketlerinin faaliyet gösterdiği her alanda gündem olmayı çok seven bir girişimci. CNBC’nin aktardığı bilgilere göre kendisi bir konferans esnasında Tesla otomobilleri için geliştirdikleri yapay zeka çipleri hakkında şunları söyledi: “Hem Tesla hem de yazılım ve donanımların uyumluluğunu arttırmak için yapay zeka alanında çalışmalara devam ediyoruz. Dünyanın en iyisi olacağını düşündüğüm yapay zeka donanımı geliştiriyoruz”

TESLA OTONOM ARAÇLARINDA YAPAY ZEKA KULLANIYOR

Eylül ayında CBNC’nin bir başka haberine göre Tesla bünyesinde bu işle görevli 50 kişilik bir ekip bulunuyor. Bu kişiler arasında daha önce görüntü işlemcileri üreticisi AMD’de ve Apple’da çalışan, sektörün yakından tanıdığı bir isim olan Jim Kaller da var. Keller'ın işe alınması, Tesla'nın gelecek planları hakkında önemli bir göstergedir. Zira firmanın üzerinde çalıştığı otonom teknolojiler, yakışır bir şekilde zaten en iyisi olmak zorundalar. Şu anda şirket kendi kendine sürüş işlevselliğini güçlendirmek için Nvidia'nın grafik kartlarını kullanıyor. Ancak Musk’ın bahsettiği özel donanımlar araçların sürüş performanslarında önemli bir artış sağlayabilirler. Daha hızlı hesaplamalar, teorik olarak daha güvenli otonom sürüşü mümkün kılacaktır. Tesla’nın iddialarına gelecek olursak yapay zeka çipleri, şirketin yarı-otonom araçlardan tam anlamıyla insan müdahalesine gerek duymayan araçlara geçişi hızlandırabilir. 

Generic Windows 10 Installation Key
Unfortunately we do not provide you with any https://www.windowskeymall.com/ retail Windows 10 Product key here, sorry, you’re at the wrong website. But wait – we would like you to offer atleast valid and working generic windows installation keys to install Windows 10. As said, all of the example keys Windows 10 Professional Product Key provided below are installation keys only. These keys will not activate your Windows 10 (neither of the available versions). Generic Windows 10 keys are default keys that are inserted if you choose Windows 10 Home Product Key to skip entering a product key during the installation process.
If you are looking for a valid retail Windows 10 Key we’d like you to take a look at the keys below. You’ll find a link to where you can buy Windows 10 Product Keys for any version out on the market. The prices for the Windows 10 Keys differ based on your choice of the selected version of Windows 10.
Windows 10 Product Key
The Windows 10 product keys listed in this Windowskeymall section can also be used with unattended installations (unattended.xml) of Windows 10. Though they are blocked at the Microsoft clearinghouse and therefore cannot be used to activate any productive systems to Windows 10 Professional Product Key fully working retail installations. Keys provide you with a couple of days for you to complete the Windows 10 activation process. The keys supplied do not depend on the architecture. They will work on either x86 (32 Bit) and x64 (64 Bit) installations of Windows 10.
In the Store, you can purchase an official Windows license Windows 7 Ultimate Product Key that will activate your PC. The Home version of Windows 10 costs $120, while the Pro version costs $200. This is a digital purchase, and it will immediately cause your current Windows installation to become activated. You don’t need to purchase a physical license.
We installed Windows 7 Professional as an example here, so the Windows Store will only let us purchase the $200 Windows 8 Pro license.
This option may not be available in all countries. The prices here are Windows 8 Professional Product Key for the US version of the Windows Store. Microsoft charges different prices in different countries and currencies.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung pazar payını güçlendirmek için 14 yeni model üzerinde çalışıyor

Samsung’un Çin pazarında ki mücadelesi oldukça kızışmış durumda. Diğer rakipler ile mücadele etmesi oldukça güçleşti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir