Türkiye’de marketlerin aktüel ürün kavgası vatandaşın işine geldi

Ülkemizde neredeyse her mahallede artık ucuza ürün satan marketler var. Bu marketlerin arasındaki ürün rekabetinden dolayı ucuza satılan ürünlerden dolayı vatandaşın yüzü gülüyor. Mevsimlik ürün alırken yada aktüel katalog ürünü alırken vatandaşın cebinden çok fazla para çıkmıyor.


Ülkemizde birçok marketin neredeyse her mahallede mağazası bulunuyor. Yaklaşık olarak 3-4 marka arasında tatlı rekabetten dolayı şok eden kampanyalar ile karşılaşıyoruz. Mağazalar arasında en büyük kampanyalar genelde teknoloji ürünlerinden kaynaklanıyor. Marketlerin arasındaki rekabetten dolayı indirim üstüne indirim geliyor ve vatandaşın yüzü gülüyor. Özellikle oyuncu ekipmanları ve aynı zamanda plaj malzemeleri son günlerde en çok takip edilen ürünler arasına girdi. Marketlerdeki indirimler arasında gelecek hafta akıllı bileklik ve ucuz akıllı telefon tartışması yaşanacak. Bu tür indirimleri kaçırmak istemeyenler ise mağazaların aktüel kataloglarını takip etmeye başladı.

MAĞAZALAR ARASINDA REKABET KIZIŞINCA VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Rekabetin tüketici için her zaman iyi olduğu ticaret derslerinde sık sık anlatılır. Dolayısıyla herhangi bir sektörde farklı girişimlerin olması kaliteyi ve aynı zamanda ücret politikasını her zaman en iyi seviyeye getiriyor. Devletin bu alanda teşvikleri var ama ülkemizde hizmet veren küçük ve neredeyse her mahallede bulunan marketler sayesinde indirim oldukça kolay bir hale geliyor. Üstelik insanlar kredi kartları ile alışveriş yapabiliyorlar ve bu ürün satın alırken herkesin kolayına geliyor.

MEVSİMLİK ÜRÜNLER RAFLARDA SERGİLENİYOR

Mağazalarda genelde teknoloji kategorisi bile olsa mevsimlik olarak ürünler geliyor. Mesela önümüzdeki hafta neredeyse her markette USB ile çalışan mini vantilatör satışa sunulacak. Bunun akabinde terlememek için losyon ve parfümler yine mevsimlik olarak satılan ürünler arasında yer alıyor. Sıcaktan bunalanlar araçlarına bu vantilatörden alabilirler. Marketlerin kızışması vatandaşların yüzünü güldürürken marketlerin satışlarında da artış gözlemleniyor. Rekabet aslına bakarsanız hem mağazaların hem de vatandaşın işine geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir