Türkiye’de yapılacak yeni Espor Arena gençlerin ilgisini çekti

Dünyayı kasıp kavuran online oyun çılgınlığı uzun zamandır Espor Arena’da devam ediyor. Onlarca oyuncu kendi ekipleriyle Arena’da boy gösteriyorlar. Vodofone FreeZone’nun sponsor olduğu LoLespor’un açıklamasına göre Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor ve muhtemelen İstanbul’da yeni bir Espor Arena inşası başlıyor.


Dünyanın her yerinde online oyunların artmasıyla birlikte bu oyunlara olan ilginin artması eş zamanlı olarak büyüdü. Özellikle strateji ve savaş oyunlarının zirveye çıktığı günümüzde dünyada çok farklı bir spor anlayışı ortaya çıktı. Ülkemizde çok fazla önem verilmeyen ve ebeveynler tarafından olumlu karşılanmayan Espor dünyayı etkisini almaya devam ediyor. Espor aynı zamanda futbolculuk kadar para kazandıran bir spor dalı olmaya başladı ki ülkemizde de bu işten para kazanan onlarca insanın olduğunu söylemek yanlış bir hareket olmayacaktır diye düşünüyoruz. Riot Games an itibarıyla Türkiye pazarına girdi ve çok yakında İstanbul’da bir Espor Arena yapacak.

ONLARCA OYUNCU YETENEĞİYLE PARA KAZANIYOR

Türkiye’de savaş ve strateji oyuncuları sayısı çok fazladır fakat bu işi bir meslek haline getirmiş, sporcu gözüyle bakan kişi sayısı bir hayli azdır. Haliyle profesyonel olarak ilginin az olduğu bir spor dalından bahsediyoruz. Riot Games ve aynı zamanda yapılacak yeni Espor Arena ile birlikte bu alanda algıların değişeceğini tahmin ediyoruz. Nasıl Youtube bir meslek haline geldiyse işte tıpkı onun gibi bazı oyunların oyuncuları artık bu işi meslek olarak yapmaya ve spor için oynamaya başlayacak.

BİNLERCE KİŞİLİK KAPASİTESİ OLACAK

Türkiye’de yapılacak yeni Espor Arena’nın nereye ve ne zaman yapılacağı henüz belli değildir. Vodofone FreeZone’nun sponsor olduğu LoLespor’un resmi sosyal medya hesaplarında paylaşılan bir gönderiye çok yakında Türkiye Espor sahnesine kavuşacak. Henüz detaylar belli olmadı ama binlerce kişilik kapasiteye sahip olacak yeni Espor Arena’da oyuncular maçları canlı olarak izleyebilecekler. Özellikle gençlerin yeni yapılacak Espor Arena’ya ilgisi çok fazla olacak. Youtube Türkiye’nin desteğiyle birlikte bu maçları izlemeye gelen kişi sayılarının zirveye çıkması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Youtuber Hayrettin dünya kupasını şakaya aldı

Ünlü televizyoncu ve Youtuber Hayrettin'in son videoları Rusya'dan gelmeye devam ediyor. Son videosunda dünya kupasının oynandığı Rusya'dan bir şaka yine Türk izleyiciler ile buluştu. Hayrettin'in Rusya'da çektiği bir önceki şaka videosu milyonlarca izlenme oranına ulaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir