17 Şubat Pazartesi 2020

Zihinsel engelli gence istismar davasında ceza yağdı ! Anne ve Teyzede var

Geçtiğimiz günlerde Kars’ta zihinsel engelli bir gence fuhuş yaptırmak suçlarından göz altına alınan sanıklar için istenilen cezalar belli oldu.


Kars’ta zihinsel engelli bir genci zorla fuhuş yaptırarak cinsel istismarda bulunmak suçundan göz altına alınan aralarında gencin anne ve teyzesi de olan 13 sanık hakkında istenilen cezalar belli oldu.

Bu olay geçtiğimiz şubat ayında 22 yaşında zihinsel engeli bir gencin hamile olduğunun anlaşılması üzerine ortaya çıktı. Uzman psikologlar eşlinde ifadesi alınan genç kıza zorla cinsel istismarda bulunulduğu anlaşılmıştı.

Zihinsel engelli raporu bulunan 22 yaşındaki genç kızın hastanede yapılan kontroller sonucunda 5 buçuk aylık hamile olduğu anlaşılmıştı. Bunun üzerine başlatılan soruşturmada gencin anne ve teyzesinin de aralarında bulunduğu 13 göz altına alınmıştı. Bu göz altına alınan sanıklar hakkında hazırlanan iddianame, Kars 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

3 YILDAN BAŞLAYARAK 22 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR

Hazırlanan bu iddianamede “nitelikli cinsel saldırı” suçundan sanıklar hakkında en az 22,5 yıl, genç kızın anne ve teyzesine ayrıca “bir kimseyi fuhuşa teşvik etmek veya yaptırmak veya aracılık etmek veya yer temini etmek” suçlarından en az 3 ile 6 yıl hapis cezası isteniyor.

Ayrıca mahkemeye sunulan iddianamede gencin annesi ve teyzesinin, gencin içerisinde bulunduğu zihinsel sorunlardan yararlanarak farklı zamanlarda genç kızı belirtilen şüpheliler ile fuhuş yapmaya zorladıkları öne sürüldü.

Ayrıca genç kızın anne ve teyzesinin şüpheli kişile ile yaptığı telefon görüşmeleri ortaya çıktı. İddianamede belirilen suçlamaları kabul etmeyen sanıkların HTS kayıtları incelendiğinde kızın annesi ve teyzesi ile sayısız kez görüşme yaptığı ortaya çıkarıldı. Bu süre zarfında doğum yapan genç kızın çocuğunun kimden olduğunun anlaşılması için Trabzon Adli tıp Kurumu tarafından sanıklardan kan örneği alınarak inceleme başlatıldığı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın son yılların en yüksek seviyesini gördü! Tutulamıyor

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir